Słynny trener chce prowadzić Legię Warszawa. Wysłał swoje CV

Andreas Nicolaides
23.04.2019 08:57
Sven-Goran Eriksson w Legii
fot. PAP/EPA

Sven-Goran Eriksson chce prowadzić Legię Warszawa w przyszłym sezonie. Słynny trener wysłał swoje zgłoszenie, jednak jego zatrudnienie na Łazienkowskiej jest mało prawdopodobne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Sven-Goran Eriksson, który ostatnio prowadził reprezentację Filipin, gotowy objąć Legię w przyszłym sezonie. Kandydatura byłego selekcjonera m.in. Anglików – raczej nie do przyjęcia. Ale zgłoszenie było/jest - poinformował na Twitterze Robert Błoński, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Sven-Goran Eriksson - kim jest? Co osiągnął?

Szwedzki szkoleniowiec ostatnio prowadził reprezentację Filipin. Jego CV jest jednak bardzo bogate.

W latach 2001-2006 był selekcjonerem reprezentacji Anglii, z którą dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata 2002. Na tym samym etapie kończył Euro 2004 i MŚ 2006.

Sven-Goran Eriksson pracował też m.in. w Benfice, AS Romie, Manchesterze City, Lazio czy Leicester City.

Zdobył m.in. mistrzostwo Portugalii, mistrzostwo Włoch, Puchar Portugalii, Puchar Włoch czy Puchar UEFA. W 1990 roku dotarł z Benfiką do finału Pucharu Mistrzów.

Aleksandar Vukovic - niepewna przyszłość w Legii

Trenerem Legii Warszawa jest Aleksandar Vukovic, który na początku kwietnia zastąpił na stanowisku Ricardo Sa Pinto. Pod jego wodzą stołeczna drużyna wygrała wszystkie cztery mecze i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Mimo tego jego przyszłość na Łazienkowskiej jest niepewna. Prezes Dariusz Mioduski w przypadku zdobycia przez Legię mistrzostwa kraju może zostawić go na stanowisku na kolejny sezon, jednak bardziej prawdopodobny scenariusz zakłada zatrudnienie nowego trenera - bez względu na wyniki osiągnięte przez "Vuko".

RadioZET.pl/AN