Surowa kara dla Liverpoolu za próbę pozyskania nastolatka

Krzysztof Sobczak
05.04.2017 20:38
Juergen Klopp
fot. EastNews

Liverpool został ukarany grzywną w wysokości 100 tys. funtów oraz dwuletnim zakazem pozyskiwania graczy z akademii piłkarskich. Zakaz nie dotyczy piłkarzy, którzy są w akademii Liverpoolu od ponad 18 miesięcy. To kara za nieprzepisową próbę pozyskania nastolatka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ligowe śledztwo wykazało, że działacze "The Reds" próbowali zatrudnić młodzieżowca ze Stoke City.

Zobacz także

"Znalezione zostały dowody świadczące o częstych kontaktach przedstawicieli klubu z członkami rodziny piłkarza. Obejmowało to zaproszenia ich na Anfield na mecz z zapewnieniem pokrycia wszelkich kosztów. To miało ich zachęcić do nakłonienia piłkarza, aby podpisał kontrakt z Liverpoolem. Ligowe przepisy surowo tego zabraniają w przypadku młodzieżowców" - napisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Premiership.

Liverpool próbował zarejestrować gracza we wrześniu ubiegłego roku, ale przedstawiciele Premiership nie zgodzili się na to, ponieważ klub chciał opłacić mu czesne w prywatnej szkole. Było to złamanie niedawno wprowadzonej zasady, która mówi, że taka korzyść może być zaoferowana graczowi tylko wtedy, jeśli wszyscy w akademii mogą z niej korzystać.

RadioZET.pl/PAP/KS