Piękne zachowanie Sadio Mane. Wyściskał chłopca od podawania piłek

15.08.2019
Aktualizacja: 15.08.2019 10:56
Sadio Mane
fot. PAP/EPA

Sadio Mane nie tylko został jednym z bohaterów środowego meczu o Superpuchar Europy, ale wzruszył też swoim zachowaniem komentatorów. Skrzydłowy Liverpoolu sprawił bowiem wiele radości chłopcu od podawania piłek. 

W rozgrywanym w środę w Stambule meczu o Superpuchar Europy zwycięzcy tegorocznego finału Ligi Mistrzów Liverpool spotkali się z tryumfatorem Ligi Europy londyńską Chelsea. Po zakończonej wynikiem 2:2 dogrywce (1:1 w regulaminowym czasie gry) do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się "The Reds", wygrywając 5:4.

Zobacz także

Jednym z bohaterów spotkania był jednak ten, który nie doczekał serii "jedenastek'. Sadio Mane zszedł z boiska w 103. minucie, zmieniony przez Divocka Origiego. Wcześniej zaś zdobył dla swojej drużyny dwie bramki - jedną zaraz po rozpoczęciu II połowy meczu (wykorzystując przytomne zagranie Firmino), drugą zaś w 5. minucie dogrywki, pięknym uderzeniem z prawej nogi (piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki).

Piękne zachowanie Sadio Mane

Ale serca kibiców i komentatorów skradł nie tylko fenomenalną grą, ale też zachowaniem po zejściu na ławkę rezerwowych. W pewnym momencie przywołał do siebie chłopca do podawania piłek i uśmiechnięty dał mu swoją koszulkę. Tamten, zaskoczony i uradowany, zapytał Senegalczyka czy może go wyściskać, na co tamten od razu wyraził zgodę. Całe zdarzenie uchwyciły kamery:

RadioZET.pl/sport.pl/Twitter