Superpuchar Europy: Dwa polskie miasta zainteresowane organizacją w 2019 roku

Andreas Nicolaides
03.02.2017 16:43
Stadion Narodowy
fot. PAP

Gdańsk i Warszawa znalazły się wśród miast, które wyraziły zainteresowanie organizacją meczu o Superpuchar UEFA w 2019 roku - poinformowała Europejska Unia Piłkarska (UEFA). Ostateczną chęć kandydowania należy złożyć do 6 czerwca bieżącego roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

UEFA zaznaczyła, że każdy z krajów może reprezentować w tych staraniach tylko jedno miasto. Kandydować więc będzie mogła albo Arena Gdańsk albo stołeczny Stadion Narodowy.

Wśród miast, które wyraziły zainteresowanie organizacją spotkania o Superpuchar UEFA 2019, są także: Tirana, Tuluza, Budapeszt, Hajfa, Astana, Belfast, Glasgow i Stambuł.

Wybór gospodarza nastąpi we wrześniu bieżącego roku. W meczu o Superpuchar spotykają się zwycięzca Ligi Mistrzów i triumfator Ligi Europejskiej.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2015 roku odbył się finał Ligi Europejskiej.

W piątek podano też listę miast, które chcą ubiegać się o organizację finałów innych rozgrywek UEFA w 2019 roku. Chęć goszczenia uczestników decydującego spotkania Ligi Mistrzów za dwa lata wyraziły tylko Baku i Madryt. W przypadku stolicy Hiszpanii chodzi o stadion Estadio Metropolitano, na którym stołeczne Atletico będzie rozgrywało swoje mecze od sezonu 2017/18.(PAP)

RadioZET/PAP/an/krys/AN