Zamknij

Superliga oficjalnie zawieszona. Organizatorzy wydali komunikat

21.04.2021 08:31
Superliga
fot. Twitter

Superliga w nocy z wtorku na środę została oficjalnie zawieszona. Po wycofaniu się z projektu angielskich klubów, jego twórcy opublikowali komunikat, w którym wyjaśniają całe zamieszanie.

  • Superliga zaczęła "rozpadać się" po tym, jak wycofały się z niej angielskie kluby
  • W nocy z wtorku na środę odbyło się spotkanie wszystkich 12 założycieli. W jego wyniku wszystkie angielskie drużyny oficjalnie wystąpiły z projektu
  • Tym samym Superliga została zawieszona niecałe 48 godzin po tym, jak została ogłoszona

Przypomnijmy, że udział w Superlidze potwierdziło pierwotnie 12 zespołów: Atletico, FC Barcelona, Real Madryt, AC Milan, Juventus, Inter Mediolan, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham.

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA SUPERLIGI:

"Europejska Superliga jest przekonana, że obecny status quo europejskiej piłki nożnej musi się zmienić.

Proponujemy nowe europejskie rozgrywki, ponieważ istniejący system nie działa. Nasza propozycja ma na celu umożliwienie ewolucji sportu przy jednoczesnym generowaniu zasobów i stabilności dla całej piramidy piłkarskiej, w tym pomoc w przezwyciężaniu trudności finansowych, jakich doświadczyła cała futbolowa społeczność w wyniku pandemii.

Zapewniłoby to również znacznie większe wypłaty solidarnościowe dla wszystkich zainteresowanych.

Pomimo zapowiedzianego odejścia angielskich klubów, zmuszonych do podjęcia takich decyzji pod presją, jesteśmy przekonani, że nasza propozycja jest w pełni zgodna z europejskim prawem i regulacjami, czego dowodem jest dzisiejsza decyzja sądu o ochronie Superligi przed działaniami stron trzecich.

Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, rozważymy odpowiednie kroki w celu przekształcenia projektu, mając na uwadze nasze cele polegające na zapewnieniu kibicom jak najlepszych emocji, przy jednoczesnym zwiększeniu płatności solidarnościowych dla całej społeczności piłkarskiej".