Skandaliczna decyzja trenera. Zmienił piłkarza już w 55. sekundzie

Maciej Walasek
18.06.2019 19:13
Skandaliczna decyzja trenera. Zmienił piłkarza już w 55. sekundzie
fot. Roy Tadmor/Twitter

W lidze chińskiej doszło do niecodziennego zdarzenia. Już w 1. minucie meczu trener jednej z drużyn zarządził zmianę piłkarza, chociaż zawodnik nie był kontuzjowany. Wszystkiemu winne są przepisy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W lidze chińskiej na jednym z meczów Superligi pomiędzy Tianjinem Tianhai a Henan Jianye doszło do zmiany zawodnika już w 55. sekundzie od momentu pierwszego gwizdka. Wszystko za sprawą przepisów, które nakazują szkoleniowcom wystawianie przynajmniej jednego gracza do 23. roku życia.

Zobacz także

W związku z tym 22-letni Junjie Wen musiał opuścić murawę minutę po rozpoczęciu spotkania. Tym samym trener obszedł regulamin, który nie mówi o konkretnym czasie, jaki młody piłkarz ma spędzić na boisku. Całe zajście skomentował komentator ligi chińskiej, Roy Tadmor, który zaznaczył, że to nie pierwszy raz, kiedy zespół Tianhai podjął taką decyzję. Ekspert nazwał zdarzenie hańbą i nawoływał do CFA (Chiński Związek Piłki Nożnej), aby dokonać korekt w przepisie, dzięki któremu gracze do 23. roku życia będą musieli spędzać na murawie pełne 90 minut.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.