Zamknij

Superliga: UEFA szykuje potężny pozew. Czegoś takiego jeszcze nie było

19.04.2021 08:34
Alexander Ceferin
fot. AP/Associated Press/East News

UEFA odpowiada na stworzenie Superligi. W porozumieniu z federacjami i klubami całej Europy organizacja wytacza ogromny pozew tym zespołom, które wyłamały się z systemu.

Superliga została oficjalnie ogłoszona w nocy z niedzieli na poniedziałek, kiedy wydano oficjalny komunikat o założeniu nowych rozgrywek. Do projektu dołączyły największe kluby światowej piłki: m.in. Real Madryt, Juventus, Manchester City, Barcelona, Liverpool i Manchester United.

To oznacza, że niepewny los czeka Ligę Mistrzów, dla której jest to ogromny cios, bowiem mecze Superligi będą rozgrywane w środku tygodnia. W związku z tym władze międzynarodowej organizacji nie zamierzają biernie patrzeć na tę całą sytuację i już zapowiedziały wyciągnięcie konsekwencji wobec klubów, które się wyłamały. UEFA chce wykluczyć te drużyny z krajowych rozgrywek, a także piłkarzy z gier reprezentacyjnych.

Superliga utworzona. UEFA złoży potężny pozew

Federacje całej Europy oraz władze lig porozumiały się z kancelarią w Nyonie i już szykują pozwy przeciwko zespołom, które powiedziały „nie” obowiązującemu systemowi. W sumie pozwy mają opiewać na nieprawdopodobną kwotę 50-60 miliardów euro.

Jedynie trzy kluby odmówiły grze w Superlidze: Bayern Monachium, Paris Saint-Germain i Borussia Dortmund.

RadioZET.pl