Zamknij

Angielskie kluby po odejściu z Superligi: Przepraszamy. To był błąd

21.04.2021 09:07
Arsenal, Superliga
fot. PAP/EPA

We wtorkowy wieczór wszystkie angielskie kluby zaangażowane w Superligę porzuciły projekt i wydały w tej sprawie oficjalne oświadczenia. Kluby przeprosiły kibiców i przyznały się do błędu.

  • Superliga została zawieszona po tym, jak z projektu wycofały się kolejne kluby
  • We wtorek wieczorem z udziału w Superlidze zrezygnowały wszystkie angielskie drużyny
  • Arsenal otwarcie przyznał się do błędu i przeprosił kibiców. W podobnym tonie informację przekazał Tottenham

Superliga od początku spotkała się z ogromnym sprzeciwem ze strony kibiców. We wtorek fani ruszyli na ulice, by protestować przed powstaniem nowych rozgrywek. Szczególnie aktywni w tej kwestii byli kibice londyńskiej Chelsea. The Blues o odejściu z Superligi poinformowali jednak jako ostatni, a to z powodu rozgrywanego tego dnia meczu z Brighton, który zakończył się bezbramkowym remisem.

- Klub rozpoczął formalne działa w celu wycofania się z grupy opracowującej plany powstania Superligi. Zdecydowaliśmy, że udział w projekcie nie leży w interesie klubu, naszych kibiców i całej społeczności piłkarskiej - poinformowała na swojej stronie internetowej Chelsea.

Jako pierwszy oficjalne odłączenie się od Superligi ogłosił Manchester City, który ograniczył się do krótkiego komunikatu. - Manchester City może potwierdzić, że rozpoczął formalne procedury mające na celu wycofanie się z Superligi - czytamy w oświadczeniu.

Arsenal przeprasza za Superligę. "Popełniliśmy błąd"

Dużo bardziej bezpośredni był Arsenal. - Ostatnie dni pokazały, jak wielkim uczuciem darzą nasz klub kibice na całym świecie i skłoniły nas do głębokiej refleksji na temat Superligi. W wyniku negatywnych reakcji zdecydowaliśmy się wycofać z projektu. Popełniliśmy błąd i przepraszamy za niego - przekazali Kanonierzy.

- Manchester United nie będzie uczestniczyć w Superlidze. Wsłuchaliśmy się w głos naszych kibiców, brytyjskiego rządu i innych podmiotów. Pozostajemy zaangażowani we współpracę z całą piłkarską społecznością, aby znaleźć stałe rozwiązania nadchodzących wyzwań, przed jakimi stoi futbol - to z kolei treść komunikatu Czerwonych Diabłów.

- Liverpool potwierdza, że wycofuje się z planów utworzenia Superligi. Klub opiera swoją decyzję o odzew, jaki otrzymał w ostatnich dniach od kluczowych interesariuszy i kibiców, którym dziękuje za ich zaangażowanie - czytamy na stronie internetowej The Reds.

- Przepraszamy za niepokój, jaki wprowadziła propozycja dołączenia do Superligi - to z kolei słowa Daniela Levy'ego, prezesa Tottenhamu, który także oficjalnie poinformował o wycofaniu się z Superligi.