Zamknij

Strajk sędziów odwołany. "Dla dobra wszystkich osób działających w piłce"

19.10.2021 14:12
Sędzia piłkarski
fot. Shutterstock

Organizatorzy Strajku Sędziów Piłkarskich poinformowali o "zawieszeniu działań strajkowych sędziów piłkarskich", które miały mieć miejsce w dniach 30-31 października. "Robimy to dla dobra wszystkich osób działających w piłce nożnej" - napisano w komunikacie.

O "zawieszeniu działań strajkowych sędziów piłkarskich" organizatorzy poinformowali we wtorek rano. 

"Dla dobra wszystkich osób działających w piłce nożnej, w tym kibiców, działaczy i sędziów oraz w wyniku prowadzonych rozmów i zapewnień, sędziowie piłkarscy postanowili zakończyć akcję protestacyjną i zobowiązali się do prowadzenia zawodów w terminie 30-31 października 2021 roku. Jednocześnie zostaje zamknięty portal «Strajk Sędziów Piłkarskich». Ze sportowym pozdrowieniem, Administratorzy portalu Strajk Sędziów Piłkarskich" - napisano w oświadczeniu.

Strajk sędziów odwołany. "Dla dobra wszystkich osób działających w piłce"

Przypomnijmy, że w strajku udział wziąć mieli przede wszystkim polscy sędziowie z niższych lig. Prócz podwyżek pensji domagali się oni także dodatkowej ochrony prawnej, w związku z coraz częściej zachodzącymi zjawiskami patologicznymi na niższych szczeblach rozgrywkowych w Polsce.

Wszystko wskazuje jednak na to, że organizatorzy strajku i PZPN doszli ze sobą do porozumienia. O tym czy strona, a także koncept strajku wróci - przekonamy się w najbliższej przyszłości.

RadioZET.pl/Strajk Sędziów Piłkarskich