Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Steven Gerrard wrócił do Liverpoolu! Będzie szkolił młodzież

21.01.2017 11:00
sport

Legenda Liverpoolu Steven Gerrard wraca na Anfield! 36-letni Anglik został trenerem grup młodzieżowych "The Reds".

Steven Gerrard fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Historia zatoczyła koło. Wracam do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło - powiedział były kapitan Liverpoolu i reprezentacji Anglii. - To nie była decyzja bazująca tylko na emocjach. To jest coś, co mogę wnieść do Liverpoolu, a przy okazji wiele się tu nauczyć - wyznał.

- Wydaje mi się, że nikomu nie muszę tłumaczyć, jak wiele ten klub dla mnie znaczy - dodał.

Powrót legendy

Steven Gerrard występował w Liverpoolu przez 17 lat, zanim w 2015 roku przeniósł się do Los Angeles Galaxy. W czerwonych barwach rozegrał 710 meczów, w których zdobył 186 goli i 10 trofeów, w tym to najważniejsze w klubowej piłce - po epickim finale w Stambule z AC Milan wygrał wraz z kolegami Ligę Mistrzów. Niestety, nigdy nie udało mu się wywalczyć mistrzostwa Anglii i osiągnąć sukcesu z reprezentacją Anglii, której również był kapitanem.

Teraz ogromne doświadczenie będzie starał się wnieść do klubowej akademii, gdzie będzie szkolił młodzież. Wielu jednak sądzi, że to jedynie przystanek w jego trenerskiej karierze i wkrótce może zostać włączony do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, gdyż ma wszystko, by być doskonałym menedżerem.

RadioZET.pl/LiverpoolFC.com/KS

Oceń