Zamknij

Steven Gerrard wrócił do Liverpoolu! Będzie szkolił młodzież

Krzysztof Sobczak
21.01.2017 11:00
Steven Gerrard
fot. Twitter

Legenda Liverpoolu Steven Gerrard wraca na Anfield! 36-letni Anglik został trenerem grup młodzieżowych "The Reds".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Historia zatoczyła koło. Wracam do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło - powiedział były kapitan Liverpoolu i reprezentacji Anglii. - To nie była decyzja bazująca tylko na emocjach. To jest coś, co mogę wnieść do Liverpoolu, a przy okazji wiele się tu nauczyć - wyznał.

Zobacz także

- Wydaje mi się, że nikomu nie muszę tłumaczyć, jak wiele ten klub dla mnie znaczy - dodał.

Powrót legendy

Steven Gerrard występował w Liverpoolu przez 17 lat, zanim w 2015 roku przeniósł się do Los Angeles Galaxy. W czerwonych barwach rozegrał 710 meczów, w których zdobył 186 goli i 10 trofeów, w tym to najważniejsze w klubowej piłce - po epickim finale w Stambule z AC Milan wygrał wraz z kolegami Ligę Mistrzów. Niestety, nigdy nie udało mu się wywalczyć mistrzostwa Anglii i osiągnąć sukcesu z reprezentacją Anglii, której również był kapitanem.

Teraz ogromne doświadczenie będzie starał się wnieść do klubowej akademii, gdzie będzie szkolił młodzież. Wielu jednak sądzi, że to jedynie przystanek w jego trenerskiej karierze i wkrótce może zostać włączony do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, gdyż ma wszystko, by być doskonałym menedżerem.

RadioZET.pl/LiverpoolFC.com/KS