Stefan Scepovic nowym piłkarzem Jagielloni Białystok

Maciej Walasek
17.01.2019 19:26
Stefan Scepovic nowym piłkarzem Jagielloni Białystok
fot. Twitter

Jagiellonia Białystok ma od czwartku nowego napastnika. Jest nim 29-letni Serb Stefan Scepovic. Zawodnik trafił do aktualnego piłkarskiego wicemistrza Polski z zespołu mistrza Węgier MOL Vidi FC - podał białostocki klub. To trzeci zimowy transfer Jagiellonii.

Scepovic, który ma na swoim koncie osiem występów i jednego gola w reprezentacji Serbii, podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Pochodzący z Belgradu nowy napastnik Jagiellonii ma w swoim piłkarskim życiorysie występy w klubach we własnym kraju oraz m.in. we Włoszech, Belgii, Szkocji, Hiszpanii i na Węgrzech. Serb ma wypełnić lukę w ofensywie Jagiellonii, po transferze do APOELu Nikozja słoweńskiego napastnika Romana Bezjaka oraz rozwiązaniu umowy z Irlandczykiem Cillianem Sheridanem.

Zobacz także

- Chcę jak najszybciej dołączyć do drużyny i solidnie popracować w Turcji (Jagiellonia przebywa tam od niedzieli na zgrupowaniu). Zrobię wszystko, aby dobrze "sprzedać się" trenerowi oraz sztabowi szkoleniowemu - powiedział Scepovic, cytowany przez oficjalną stronę internetową białostockiego klubu.

- Wiem, że klub jest poukładany, jest piękny stadion, powstaje ośrodek treningowy. Poza tym widziałem w internecie, na co stać miejscowych kibiców. Jestem pewien, że podjąłem dobrą decyzję – dodał serbski zawodnik. Mówił też, że przed podpisaniem umowy konsultował się z Marko Poletanovicem, który od jesieni występuje w Jagiellonii.

Scepovic to trzeci zimowy transfer białostoczan. Przed nim umowy z klubem podpisali dwaj obrońcy: Słowak Andrej Kadlec, który trafił do Białegostoku ze Spartaka Trnawa oraz Chorwat Zoran Arsevic, wcześniej gracz Wisły Kraków.