Fenomenalny gol Polaka. Bez wahania strzelił z własnej połowy [WIDEO]

Maciej Walasek
17.10.2019 16:41
Stefan Galiński
fot. kadr z wideo

Stefan Galiński popisał się w meczu angielskiej NPL Premier Division. W trakcie spotkania między FC United a Basfordem, były reprezentant Polski U-18 strzelił niesamowitego gola głową z własnej połowy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Chociaż Stefan Galiński nie otrzyma powołania do seniorskiej reprezentacji Polski, tak przez pewien moment stał się bohaterem swojej drużyny i internetu. Wszystko za sprawą bramki, jaką zdobył 25-latek w meczu NPL Premier Division, czyli ósmym poziomie rozgrywkowym w Anglii.

W drugiej połowie spotkania między FC United a Basford tablica wyników pokazywała remis 1:1. W 62. minucie Galiński będąc na własnej połowie ruszył do piłki i dynamicznie uderzył ją głową. Ta przeleciała kilkadziesiąt metrów, odbiła się od murawy, lobując bramkarza rywali i wpadła do siatki.

- O mój Boże! Nie wiem, co tam się wydarzyło – krzyczał komentator, który nie mógł wierzyć własnym oczom.

- Nigdy nie strzeliłem gola z własnej połowy, nawet kiedy jako junior grałem na małych boiskach. Tym razem chciałem uderzyć piłkę jak najmocniej. Potem tylko za nią patrzyłem i mówiłem sobie w duchu: "Chyba nie wpadnie? Wpadnie? A jednak wpadła!". Ja miałem szczęście, a bramkarz pecha – mówił po spotkaniu Stefan Galiński w rozmowie z serwisem bostonstandard.co.uk.

W przeszłości podobną bramkę strzelił Jone Samuelson w lidze norweskiej.

Ostatecznie Basford pokonał FC United 3:1.

RadioZET.pl/bostonstandard.co.uk, Twitter