Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stanisław Czerczesow pozostanie selekcjonerem reprezentacji Rosji

25.07.2018 18:58
sport

Rosyjska federacja piłkarska przedłuży kontrakt z dotychczasowym trenerem reprezentacji Stanisławem Czerczesowem - powiedział w środę dziennikarzom minister sportu Federacji Rosyjskiej Piotr Kołobkow.

Stanisław Czerczesow fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Przedłużenie kontraktu z Czerczesowem to bardzo dobra decyzja - powiedział szef rosyjskiego sportu.

Wcześniej o dalszej pracy szkoleniowca, który doprowadził reprezentację do 1/4 finału piłkarskich mistrzostw świata w tym kraju, poinformował pierwszy wiceprezes futbolowej centrali (RFC) Nikita Simonjan.

Działacz dodał, że wszyscy widzieli, jak piłkarze wypełnili zalecenia szkoleniowca, i jak duży był jego wkład w mecze. - To dzięki współpracy zawodników i trenera osiągnęliśmy taki wynik. Szkoda tylko, że przegraliśmy mecz ćwierćfinałowy, ale to wszystko wliczone jest w sport - dodał Simonjan.

Czerczesow, w przeszłości bramkarz, rozpoczął pracę z reprezentacją Rosji w sierpniu 2016 roku. Jego kontrakt kończy się 31 sierpnia.

Rosja w grupie A mistrzostw świata pokonała Arabię Saudyjską 5:0 oraz Egipt 3:1 i przegrała z Urugwajem 0:3. W 1/8 finału wyeliminowała Hiszpanię po karnych 4:3, a w kolejnej fazie uległa także po karnych Chorwacji 3:4.

Pochodzący z Osetii szkoleniowiec pracował z piłkarzami Legii Warszawa w sezonie 2015/16, z którymi zdobył mistrzostwo i Puchar Polski.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń