Zamknij

Stadion MŚ straci słynny element. To dzięki niemu zyskał sławę [FOTO]

22.04.2020 13:51
stadion w Jekaterynburgu straci trybuny
fot. AFP/EAST NEWS

Stadion w Jekaterynburgu, który gościł najlepszych piłkarzy podczas mistrzostw świata 2018 w Rosji straci trybuny znajdujące się poza bryłą obiektu. Zostaną one zburzone, a w ich miejsce pojawią się dwa olbrzymie telebimy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W trakcie mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku jeden ze stadionów cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Mowa oczywiście o Jekaterynburgu, na którym w drugim meczu turnieju Egipt grał z Urugwajem. Arena zapisała się w historii, gdzie za bramkami zamontowano dwie dodatkowe trybuny. Okazuje się, że wkrótce stadion straci swój urok.

Wszystko za sprawą Departamentu Zamówień Publicznych obwodu swierdłowskiego, który ogłosił przetarg zamówień publicznych o łącznej wartości 38 milionów rubli. Całość obejmuje również stadion w Jekaterynburgu. Oznacza to, że słynne trybuny zostaną zdemontowane, a ich elementy trafią do obiektów kilku aren obwodu swierdłowskiego. Większość, bo aż pięć tysięcy krzesełek trafi na stadion im. Aleksandra Kozicyna w Wierchniej Pyszmie. Reszta zostanie rozdzielona między takie miasta jak: Talica, Polewskoj, Kamieńsk Uralski, Beriozowskij i Krasnoufimsk. Dodatkowo krzesełka zostaną wykorzystane w Centrum Sportowym w Wierchniej Siniacisze.

Kiedy trybuny znikną z powierzchni ziemi, w ich miejsce pojawią się dwa ogromne telebimy, które domkną bryłę stadionu. W planach jest też demontaż czterech piorunochronów oraz docieplenie stref pod trybunami. Suma kosztów przedsięwzięcia wynosi blisko 13 milionów rubli.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/fedpress.ru