Sprawa Emiliano Sali trafiła do FIFA. FC Nantes skarży Cardiff City

Krzysztof Sobczak
27.02.2019 15:45
Sprawa Emiliano Sali trafiła do FIFA
fot. Instagram/Emiliano Sala

Francuski FC Nantes skierował do FIFA skargę na Cardiff City w sprawie braku zapłaty za transfer tragicznie zmarłego Emiliano Sali. Argentyński piłkarz nie zdążył zadebiutować w zespole beniaminka Premier League - zginął w katastrofie awionetki w drodze do nowego klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Możemy potwierdzić, że otrzymaliśmy (...) skargę FC Nantes przeciwko Cardiff w związku z transferem Emiliano Sali. Analizujemy tę sprawę i dlatego nie mamy w tej chwili żadnych innych komentarzy - powiedział agencji AFP przedstawiciel prasowy Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA).

Zobacz także

Katastrofa samolotu Emiliano Sali

28-letni Sala zginął 21 stycznia w drodze do Cardiff, gdzie miał dołączyć do nowego klubu. Awionetka, którą leciał, wpadła do Kanału La Manche. Na pokładzie samolotu, poza Salą, znajdował się 59-letni pilot David Ibbotson.

Dwa dni po zaginięciu maszyny policja z wyspy Guernsey poinformowała najbliższych pasażera i pilota, że poszukiwania samolotu zostały zakończone. Później, dzięki funduszom zebranym przez rodzinę zawodnika i fanów w internecie, wznowiono akcję. Wrak został odnaleziony 3 lutego przez prywatną firmę detektywistyczną. Cztery dni później policja brytyjskiego hrabstwa Dorset potwierdziła, że zidentyfikowaną ofiarą katastrofy jest Sala. Ciała pilota nie odnaleziono.

Cardiff City czeka na ustalenia śledczych

Płatność za transfer piłkarza miała być dokonana w ratach. Cardiff na razie nie dokonał pierwszej wpłaty w wysokości 6 milionów euro z całkowitej kwoty transferu - 17 milionów.

Walijski klub m.in. chce poczekać na pierwsze wnioski z dochodzenia prowadzonego w sprawie wypadku.

Kilka dni temu brytyjskie biuro ds. wypadków lotniczych poinformowało, że pilot awionetki nie posiadał licencji na komercyjne loty.

Argentyńczyk był czołowym napastnikiem ligi francuskiej i z dorobkiem 12 bramek wciąż plasuje się w czołówce klasyfikacji strzelców. Był najdroższym piłkarzem w historii Cardiff City.

RadioZET.pl/PAP/KS