Sporting CP mistrzem Portugalii. "Lwy" przerwały 19-letnią serię Porto i Benfiki

12.05.2021 08:49
Sporting - Boavista

Sporting CP pokonał u siebie we wtorek wieczorem Boavistę 1:0 w meczu 32. kolejki Primeira Ligi i tym samym przypieczętował swoje pierwsze po 19 latach mistrzostwo Portugalii. Popularne "Lwy" przerwały długą serię triumfów FC Porto i Benfiki.

• Sporting CP pokonał na wyjeździe we wtorek wieczorem Boavistę w meczu 32. kolejki Primeira Ligi
  • Tym zwycięstwem popularne "Lwy" przypieczętowały zdobycie mistrzostwa Portugalii
  • To pierwszy triumf Sportingu od 19 lat, który przełamał serię FC Porto i Benfiki

Po 19-letniej przerwie piłkarze Sportingu zdobyli mistrzostwo Portugalii, przełamując serię triumfów FC Porto i Benfiki. Tytuł przypieczętowali zwycięstwem na własnym stadionie nad Boavistą 1:0. Bramkę zdobył Paulinho w 36. minucie.

Sporting, dawny klub Cristiano Ronaldo, wygrał 25 meczów, zremisował siedem i ani jednego nie przegrał, a do rozegrania pozostały mu dwa. W tabeli wyprzedza o osiem punktów FC Porto oraz o 12 Benficę.

Sporting CP mistrzem Portugalii. "Lwy" przerwały serię Porto i Benfiki

Jeszcze niedawno Sporting był w kryzysie - i sportowym, i organizacyjnym, a piłkarze zostali zaatakowani na treningu przez zamaskowanych mężczyzn. Do incydentu doszło w 2018 roku, a sprawił on, że z klubu odeszło kilku członków kierownictwa, wielu piłkarzy i trener Jorge Jesus.

We wtorek Sporting wywalczył 19. oficjalny tytuł mistrzowski (cztery nieoficjalne przed II wojną światową). Poprzednie trzy zdobył w 1982, 2000 i 2002 roku.