Zamknij

Wielka awantura w Lizbonie. Aresztowano siedmiu pseudokibiców Borussii

24.11.2021 15:11
Kibice BVB
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News; Twitter

Pseudokibice Borussii Dortmund, którzy przybyli do Lizbony na środowy mecz ich ekipy z miejscowym Sportingiem w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, wywołali zamieszki w centrum portugalskiej stolicy. Do środowego poranka zatrzymano aż siedmiu kiboli przybyłych z Niemiec.

Starcia pseudokibiców Borussii Dortmund z lizbońską policją zaczęły się w nocy z wtorku na środę w dzielnicy Bairro Alto - tam niemieccy kibole wszczynali bójki. Podczas zamieszek rannych zostało dwóch interweniujących policjantów.

Według sportowego dziennika "A Bola" starcia policji z grupą kilkudziesięciu obywateli Niemiec zakończyły się zatrzymaniem siedmiu pseudofanów zespołu z Dortmundu.

Sporting - Borussia: Wielka awantura w Lizbonie. Aresztowano siedmiu pseudokibiców

Relacjonujące zamieszki portugalskie media wskazują, że dopiero po kilku godzinach policji udało się przywrócić porządek w okolicach lizbońskiej starówki.

Z komunikatu stołecznej policji wynika, że zamieszki wywołała grupa ponad 50 kibiców Borussii Dortmund, którzy zaczęli bić się z funkcjonariuszami, a także niszczyć mienie publiczne i prywatne na jednej z ulic.

Policja potwierdziła, że do zamieszek doszło też we wtorek późnym wieczorem w okolicach stadionu Sportingu po meczu portugalskiej ekipy przeciwko greckiej drużynie AEK Ateny w rozgrywkach Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych. Kilku kibiców z Grecji zostało rannych po ataku zamaskowanych chuliganów, prawdopodobnie Portugalczyków. Policji nie udało się ująć żadnego z agresorów.

Sporting - Borussia: Kiedy, gdzie i o której godzinie mecz Ligi Mistrzów?

Mecz Sporting CP - Borussia Dortmund w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w środę, 24 listopada, o godzinie 21:00, na Estadio Jose Alvalade w Lizbonie.

RadioZET.pl/PAP/Marcin Zatyka