Zamknij

Rosyjski klub bankrutuje przez sankcje. Likwiduje rezerwy, może sprzedać obiekty

23.05.2022 13:20
Spartak bankrutuje przez sankcje. Likwiduje rezerwy, może sprzedać obiekty
fot. Antonio Balasco via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Eas

Przez sankcje, które nałożono na rosyjskie kluby piłkarskie, Spartak Moskwa musiał zlikwidować drużynę rezerw. Drużyna ze stolicy niebawem może też stracić część terenów na rzecz deweloperów.

Spartak Moskwa w tym sezonie skończył ligę na 10. miejscu, podczas gdy w ostatnim sezonie zajął 2. pozycję, a w Lidze Europy wyszedł z grupy i dostał się do 1/8 finału. Drużyna ze stolicy Rosji nie zagrała jednak z Rb Lipsk, bo UEFA zdyskwalifikowała kraj Putina za inwazję na Ukrainę.

Wyniki to nie wszystkie problemy Spartaka, bo klub z Moskwy musi radzić sobie z lukami w budżecie. Władze drużyny w tym tygodniu zlikwidowały rezerwy grające na poziomie II ligi rosyjskiej. Do tego, deweloperzy niebawem mogą przejąć część gruntów, na których leżą obiekty akademii klubu.

Wcześniej Spartak stracił pieniądze z UEFY, a także od firmy Nike. Wicemistrz Rosji z sezonu 2020/21 nie może też liczyć na kilku zawodników z zagranicy, którzy po inwazji na Ukrainę wyjechali z kraju. To m.in. Til i Hendrix, którzy w tym sezonie grają na wypożyczeniu dla Feyenoordu.