Zamknij

Wieczysta Kraków rozegra sparing z drużyną z La Ligi

23.06.2022 21:30

Wieczysta Kraków w okresie przygotowawczym rozegra co najmniej trzy sparingi. Jednym z rywali będzie przedstawiciel hiszpańskiej La Ligi, RCD Mallorca. Aktualnie drużyna przygotowuje się do barażu o III Ligę.

Wieczysta Kraków rozegra sparing z drużyną z La Ligi
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Wieczysta Kraków w sobotę 25 czerwca rozegra mecz barażowy o awans do III Ligi z drugą drużyną Bruk Betu Termaliki Nieciecza. Rewanż odbędzie się trzy dni później, a po tych spotkaniach piłkarze rozjadą się na krótkie urlopy. Przygotowania do nowego sezonu zespół rozpocznie 11 lipca, a 14 lipca wyjedzie na 8-dniowe zgrupowanie w austriackim Fugen. To tam zawodników czekają pierwsze sparingi.

Czwartoligowiec kolejny raz zaskoczył i potwierdził, że marketingowo już jest na wyższym poziomie od większości ekip z ekstraklasy. W okresie przygotowawczym Wieczysta zmierzy się z przedstawicielem La Ligi, spadkowiczem z Serie A i zespołem z Czech.

Wieczysta - Mallorca na zgrupowaniu w Austrii

"Tam [w Austrii - red.] rozegrane zostaną mecze sparingowe - z RCD Mallorca (16 lipca), z Genoa CFC oraz z SK Dynamo Czeskie Budziejowice. Zaplanowano też czwarty sparing, w którym rywal pozostaje do ustalenia" - czytamy w klubowym komunikacie.

Mallorca to beniaminek La Ligi. W Segunda Division Hiszpanie zajęli 2. miejsce za Espanyolem Barcelona. Zdaniem TVP Sport tym czwartym "tajemniczym" przeciwnikiem może być... reprezentacja Kataru, która w listopadzie na własnym terenie będzie rywalizować w mistrzostwach świata.

RadioZET.pl/kswieczysta.com