Sonny Kittel odbierze polski paszport. Dobre wieści dla kadry Brzęczka?

07.11.2019 13:42
Sonny Kittel otrzyma polski paszport
fot. Jan Huebner/Blatterspiel via www.imago-images.de/Imago Sport and

Sonny Kittel wkrótce otrzyma polski paszport. W związku z tym w najbliższej przyszłości z zawodnika będzie mógł skorzystać selekcjoner reprezentacji, Jerzy Brzęczek. W ostatnim czasie niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia sam deklarował chęć gry z orzełkiem na piersi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sonny Kittel to 26-letni piłkarz grający na pozycji pomocnika. Chociaż urodził się w Niemczech, jego rodzice są Polakami. W ostatnim czasie sam zawodnik w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” przyznał, że chciałby zagrać w reprezentacji Polski. Niemniej jednak Kittel nie jest przekonany, czy w kadrze narodowej byłoby zainteresowanie jego osobą. Mimo że Jerzy Brzęczek jeszcze nie wypowiedział się na ten temat, Mateusz Borek zabrał głos w sprawie. Dziennikarz Polsatu Sport podczas programu „Prawda Futbolu” przekonywał, że selekcjoner powinien „powołać go już teraz”. Zdaniem komentatora, 26-latek mógł zastąpić w reprezentacji Mateusza Klicha, który w ostatnim czasie zawodził.

Kittel chce grać w biało-czerwonych barwach. Kilka miesięcy temu piłkarz zespołu Hamburger SV złożył wniosek o wydanie polskiego paszportu. Po pewnym czasie pomocnik otrzymał odpowiedź z Konsulatu RP w Monachium, że dokument jest do odebrania w placówce. Finalnie 26-latek pomylił się i źle zrozumiał list. Okazało się, że pismo, które dostał Kittel było wyłącznie decyzją wojewody mazowieckiego w sprawie jego wniosku o poświadczenie obywatelstwa polskiego, a nie wniosku paszportowego.

Wojewoda potwierdził, że Niemiec polskiego pochodzenia został obywatelem Polski, ale bliscy zawodnika uznali, że chodzi o przyznanie paszportu. Ostatecznie Sonny Kittel po skontaktowaniu się z Konsulatem RP W Hamburgu ustalił, że odbierze paszport w mieście, w którym na co dzień gra. W niedługim czasie, piłkarz otrzyma paszport tymczasowy. Z kolei po złożeniu odpowiednich dokumentów potrzebnych do wydania "pełnego" paszportu, cała procedura powinna potrwać do kilku tygodni.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl