Śmierć w strefie kibica w Turynie. Zatrzymano osiem osób

Krzysztof Sobczak
13.04.2018 11:51
Panika w strefie kibica w Turynie
fot. AP/EastNews

Osiem osób aresztowano w piątek w Turynie pod zarzutem wywołania paniki w piłkarskiej strefie kibica na głównym placu, w wyniku której zmarła jedna osoba, a ponad 1500 zostało rannych. W śledztwie ustalono, że to grupa złodziei, która chciała okraść ludzi w tłumie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do wydarzeń tych doszło 3 czerwca zeszłego roku, gdy tysiące osób oglądało na Piazza San Carlo transmisję z finałowego meczu Ligi Mistrzów Juventus Turyn - Real Madryt (1:4) w Cardiff.

Zobacz także

Wybuchła panika, w wyniku której ludzie uciekając z placu zaczęli się tratować i ranić kawałkami szkła. Jedna ze stratowanych kobiet zmarła po dwóch tygodniach.

Podawano różne hipotezy; od zawalenia się barierki po wybuch petardy.

Prokuratura po 10 miesiącach zamknęła dochodzenie aresztując osiem osób podejrzanych o wywołanie paniki. Według śledczych grupa ta rozpyliła w tłumie drażniący gaz z zamiarem dokonania kradzieży. Szczegółów nie ujawniono. Wiadomo, że banda ta dokonała również innych napaści. Należą do niej między innymi imigranci- podały media, powołując się na źródła w prokuraturze w Turynie.

Wśród osób objętych dochodzeniem w sprawie wydarzeń na Piazza San Carlo jest burmistrz miasta Chiara Appendino i szef tamtejszej policji. Zarzuca się im to, że nie zapewnili tam odpowiednich środków bezpieczeństwa.

RadioZET.pl/PAP/KS