Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Starcia kibiców na ulicach Bilbao. Nie żyje 51-letni policjant

23.02.2018 10:03
sport

W czasie starć kibiców Athletic Bilbao i Spartaka Moskwa zmarł hiszpański policjant pilnujący porządku w dniu meczu obu drużyn w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europy. Funkcjonariusz miał atak serca i trafił do szpitala, ale nie udało się go uratować.

walki kibiców w Bilbao fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Policja starała się nie dopuścić do walk między ultrasami obu klubów na ulicach Bilbao. Eskortowała kibiców przyjezdnych na stadion, kiedy ich niewielka grupa oderwała się od reszty i zaczęła rzucać racami w stronę sympatyków gospodarzy oraz funkcjonariuszy.

Walki kibiców Bilbao i Spartaka

Zmarły, 51-letni Alonso Garcia, zasłabł podczas interwencji policji nieopodal stadionu San Mames. Według źródeł z rządu Kraju Basków, nie odniósł on żadnych fizycznych obrażeń podczas starć z kibicami.

- Moje kondolencje dla rodziny i przyjaciół policjanta, który zmarł w Bilbao, oraz wyrazy wdzięczności dla Ertzaintza (policji w Kraju Basków - PAP) za wysiłki mające na celu ochronę tych, którzy lubią sport - napisał na Twitterze premier Hiszpanii Mariano Rajoy.

UEFA potępia wydarzenia z Bilbao

Wyrazy współczucia złożyła także Europejska Unia Piłkarska.

- UEFA pragnie złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i kolegom zmarłego funkcjonariusza i kategorycznie potępia brutalne wydarzenia tego wieczoru w Bilbao - napisano w komunikacie przesłanym agencji EFE.

Jak poinformowano, aresztowanych zostało co najmniej pięć osób. Spartak wygrał to spotkanie 2:1, ale odpadł, ponieważ tydzień wcześniej przegrał w Moskwie 1:3.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń