Starcia kibiców na ulicach Bilbao. Nie żyje 51-letni policjant

Andreas Nicolaides
23.02.2018 10:03
walki kibiców w Bilbao
fot. PAP/EPA

W czasie starć kibiców Athletic Bilbao i Spartaka Moskwa zmarł hiszpański policjant pilnujący porządku w dniu meczu obu drużyn w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europy. Funkcjonariusz miał atak serca i trafił do szpitala, ale nie udało się go uratować.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Policja starała się nie dopuścić do walk między ultrasami obu klubów na ulicach Bilbao. Eskortowała kibiców przyjezdnych na stadion, kiedy ich niewielka grupa oderwała się od reszty i zaczęła rzucać racami w stronę sympatyków gospodarzy oraz funkcjonariuszy.

Walki kibiców Bilbao i Spartaka

Zmarły, 51-letni Alonso Garcia, zasłabł podczas interwencji policji nieopodal stadionu San Mames. Według źródeł z rządu Kraju Basków, nie odniósł on żadnych fizycznych obrażeń podczas starć z kibicami.

- Moje kondolencje dla rodziny i przyjaciół policjanta, który zmarł w Bilbao, oraz wyrazy wdzięczności dla Ertzaintza (policji w Kraju Basków - PAP) za wysiłki mające na celu ochronę tych, którzy lubią sport - napisał na Twitterze premier Hiszpanii Mariano Rajoy.

UEFA potępia wydarzenia z Bilbao

Wyrazy współczucia złożyła także Europejska Unia Piłkarska.

- UEFA pragnie złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i kolegom zmarłego funkcjonariusza i kategorycznie potępia brutalne wydarzenia tego wieczoru w Bilbao - napisano w komunikacie przesłanym agencji EFE.

Jak poinformowano, aresztowanych zostało co najmniej pięć osób. Spartak wygrał to spotkanie 2:1, ale odpadł, ponieważ tydzień wcześniej przegrał w Moskwie 1:3.

RadioZET.pl/PAP/AN