Służby zakończyły poszukiwania Emiliano Sali. Piłkarza nie odnaleziono

Krzysztof Sobczak
24.01.2019 17:06
Emiliano Sala zaginiony
fot. Instagram/Emiliano Sala

Policja w Guernsey oficjalnie poinformowała rodziny pasażera i pilota, że akcja poszukiwawcza samolotu, który we wtorek zniknął z radarów w pobliżu Alderney, należącej do Wysp Normandzkich, została zakończona. Na pokładzie awionetki był nowy piłkarz Cardiff City Emiliano Sala.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Akcja poszukiwacza została zakończona, poinformowaliśmy o tym rodziny, gdyż szanse odnalezienia zaginionych żywych są znikome" - napisał w oficjalnym oświadczeniu kapitan portu w Guernsey David Barker.

Poszukiwania, które przerwano w środę wieczorem, wznowiono w czwartek, ale zaginionych nie odnaleziono.

Emiliano Sala graczem Cardiff City

Emiliano Sala, 28-letni argentyński napastnik, przeszedł z FC Nantes do klubu angielskiej Premier League za 22 mln euro. We wtorek miał dołączyć do walijskiego zespołu, a w środę  odbyć pierwszy trening.

We wtorek policja informowała, że w wodzie znaleziono wiele unoszących się przedmiotów, ale nie ustalono, czy pochodziły one z awionetki.

Argentyńskie media poinformowały, że Sala wysłał do rodziny wiadomość przez aplikację telefoniczną, w której napisał: "Jestem przerażony. Lecę samolotem, który wygląda, jakby się miał za chwilę rozpaść".

W Nantes i w Cardiff kibice spontanicznie zbierali się i składali kwiaty. Słowa wsparcia w internecie publikują piłkarze i kluby z wielu krajów.

RadioZET.pl/PAP/KS