El. Euro 2020: W sobotę śluby Krzysztofa Piątka i Macieja Rybusa

Krzysztof Sobczak
01.06.2019 17:11
Krzysztof Piątek bierze ślub
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Piłkarze reprezentacji Polski Maciej Rybus i Krzysztof Piątek nie wzięli udziału w sobotnim treningu biało-czerwonych ze względu na przygotowania do swoich ślubów. Wszyscy kadrowicze mają czas wolny do niedzielnego wieczora.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Rybus i Piątek nie wzięli udziału w sobotnim treningu z uwagi na wcześniejsze ustalenia. Jeszcze przed zgrupowaniem zapadła decyzja, że ze względu na sprawy prywatne obaj zostaną zwolnieni z zajęć tego dnia - poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, ale nie zdradził szczegółów.

Zobacz także

Wiadomo, że obaj piłkarze w sobotę wezmą udział w uroczystościach zaślubin. Rybus ponad rok temu wziął ślub w Rosji z Osetyjką Laną. Wkrótce przyszedł na świat ich syn.

- Zdecydowaliśmy się na drugi ślub, ponieważ moja rodzina nie mogła być na naszej uroczystości w Moskwie - przekazał Rybus.

Obrońca Lokomotiwu Moskwa oraz napastnik AC Milan, podobnie jak pozostali piłkarze reprezentacji, dostali wolne i w hotelu mają się stawić na niedzielnej kolacji.

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest żona Krzysztofa Piątka?

Zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami el. Euro 2020

Reprezentacja Polski przygotowuje się w Warszawie do meczów z Macedonią Północną (7.06) i Izraelem (10.06). Na sobotnich zajęciach zabrakło też Kamila Glika. Ten jednak zmaga się z urazem przeciążeniowych ścięgna Achillesa i do treningów z zespołem ma dołączyć w poniedziałek.

Tego dnia na zgrupowaniu ma się stawić Przemysław Frankowski, który w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu rozgrywa mecz w lidze MLS. W sobotę z kolegami trenował natomiast Tomasz Kędziora, który na zgrupowanie dotarł w piątek ze względu czwartkowy mecz ligowy Dynama Kijów.

Do najbliższych meczów reprezentacja Polski przygotowuje się na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa. W czwartek o godz. 11.30 biało-czerwoni wylecą do Skopje, gdzie dzień później zagrają z Macedonią Północną. Bezpośrednio po spotkaniu zaplanowany jest powrót do Warszawy, gdzie w poniedziałek (10 czerwca) na PGE Narodowym rozegrany zostanie mecz z Izraelem.

RadioZET.pl/PAP/KS