El. Euro 2020: Wygrana Słowenii z Izraelem, gol w końcówce meczu

09.09.2019 23:16
Słowenia - Izrael wynik na zywo

Słowenia wygrała w Lublanie z Izraelem 3:2 (1:0) w meczu rywali Polski w grupie G eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2020. O zwycięstwie przesądził gol strzelony w 90. minucie meczu przez Benjamina Verbicia.

Gospodarze od początku spotkania grali ofensywniej, uzyskali sporą przewagę, rywale mieli problemy z wyjściem z własnej połowy boiska. Ale dopiero w 43. minucie przewagę Słowenii potwierdził bramką Benjamin Verbic. Wcześniej gospodarze zmarnowali kilka dobrych okazji strzeleckich, w większości wypracowanych w środku boiska przez Josipa Ilicica.

W przerwie trener Andreas Herzog musiał chyba powiedzieć kilka gorzkich słów, bowiem na początku drugiej połowy podrażnieni stratą bramki piłkarze Izraela zabrali się do pracy i objęli prowadzenie po bramkach zdobytych przez Bibrasa Natcho (50) i Erana Zahaviego (63).

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy

Słowenia odpowiedziała drugą bramką po trzech minutach i prawie do ostatnich chwil wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2. Bramkarz Izraela Marciano kilka razy uratował zespół od straty, ale w 90. minucie był bez szans i skapitulował po świetnym strzale głową Verbicia.

Słowenia - Izrael 3:2 (1:0)

Bramki: dla Słowenii - Benjamin Verbic - 2 (43, 90), Roman Bezjak (66); dla Izraela - Bibras Natcho (50), Eran Zahavi (63).