Zamknij

Michniewicz skomentował rezygnację Sloniny. Padły jasne słowa

21.05.2022 11:38
Czesław Michniewicz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Czesław Michniewicz zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym odnosi się do rezygnacji Gabriela Sloniny z powołania do reprezentacji Polski. Polski selekcjoner nie ma żalu do młodego bramkarza.

Gabriel Slonina znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na czerwcowe mecze w Lidze Narodów. Dla 18-latka miała być to pierwsza okazja do zagrania z orzełkiem na piersi. Ostatecznie do debiutu nie dojdzie, o czym poinformował sam zainteresowany.

W piątkowy wieczór golkiper Chicago Fire za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał, że nie pojedzie na grupowanie "biało-czerwonych". Slonina podjął bowiem decyzję o grze dla Stanów Zjednoczonych. "Moje serce jest amerykańskie. Ten kraj dał mi i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o jakie tylko mogłem prosić. Popychał mnie do sportu i wspierał w dobrych i złych chwilach." - napisał na Instagramie.

Michniewicz skomentował rezygnację Sloniny

Deklarację Sloniny skomentował Czesław Michniewicz. Selekcjoner nie ma żalu do młodego bramkarza. "Wczoraj Gabriel Słonina poinformował mnie o swoim decyzji odnośnie wyboru reprezentacji Stanów Zjednoczonych, w której w przyszłości zamierza występować. Podziękował za nasze zaangażowanie i poświęcony mu czas. To nie była dla niego łatwa decyzja. Powodzenia Gabryś." - skwitował 52-latek.

Mimo straty Gabriela Sloniny Michniewicz na tej pozycji ma duże pole do manewru. Trener powołał też Wojciecha Szczęsnego, Bartłomieja Drągowskiego, Łukasza Skorupskiego i Kamila Grabarę.

RadioZET.pl