Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Śledztwo ws. Wisły Kraków przeniesione do Poznania

18.01.2019 17:39
sport

Trwające od 31 grudnia ubiegłego roku śledztwo w sprawie niegospodarności w Wiśle Kraków, która ma zawieszoną licencję na grę w piłkarskiej ekstraklasie, zostało przeniesione z Prokuratury Okręgowej w Krakowie do Poznania.

Wisła Kraków fot. Marek Lasyk/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Informację tę podaną przez radio RMF potwierdziła w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

- Celem tej decyzji była transparentność postępowania, żeby nikt nie zarzucił działaniom prokuratury jakiejkolwiek stronniczości, ze względu na sympatie klubowe – uzasadniła.

Wisła Kraków pod lupą prokuratury

Śledztwo, które Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła 31 grudnia ubiegłego roku, ma na celu wyjaśnić nieprawidłowości związane z nieudaną próbą sprzedaży przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków piłkarskiej spółki Wisła SA funduszom Alelega i Noble Capital Partner. Transakcja ta nie doszła do skutku w niejasnych okolicznościach, a Wisła decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN ma od 3 stycznia zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie.

Prokuratura będzie wyjaśniać także dlaczego, mimo warunków uzasadniających upadłość spółki, nie został złożony taki wniosek. Innym z wątków badanych przez śledczych jest spłacanie przez Wisłę SA jedynie niektórych wierzycieli, w sytuacji grożącej bankructwem, co jest działaniem na szkodę pozostałych pracowników klubu oczekujących na pieniądze.

Wisła po 20 kolejkach z dorobkiem 29 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy.

RadioZET.pl/PAP?KS

Oceń