Śledztwo ws. Wisły Kraków przeniesione do Poznania

Krzysztof Sobczak
18.01.2019 17:39
Wisła Kraków
fot. Marek Lasyk/REPORTER/EastNews

Trwające od 31 grudnia ubiegłego roku śledztwo w sprawie niegospodarności w Wiśle Kraków, która ma zawieszoną licencję na grę w piłkarskiej ekstraklasie, zostało przeniesione z Prokuratury Okręgowej w Krakowie do Poznania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Informację tę podaną przez radio RMF potwierdziła w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

- Celem tej decyzji była transparentność postępowania, żeby nikt nie zarzucił działaniom prokuratury jakiejkolwiek stronniczości, ze względu na sympatie klubowe – uzasadniła.

Wisła Kraków pod lupą prokuratury

Śledztwo, które Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła 31 grudnia ubiegłego roku, ma na celu wyjaśnić nieprawidłowości związane z nieudaną próbą sprzedaży przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków piłkarskiej spółki Wisła SA funduszom Alelega i Noble Capital Partner. Transakcja ta nie doszła do skutku w niejasnych okolicznościach, a Wisła decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN ma od 3 stycznia zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie.

Prokuratura będzie wyjaśniać także dlaczego, mimo warunków uzasadniających upadłość spółki, nie został złożony taki wniosek. Innym z wątków badanych przez śledczych jest spłacanie przez Wisłę SA jedynie niektórych wierzycieli, w sytuacji grożącej bankructwem, co jest działaniem na szkodę pozostałych pracowników klubu oczekujących na pieniądze.

Wisła po 20 kolejkach z dorobkiem 29 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy.

RadioZET.pl/PAP?KS