Problem Nawałki. Skrzydłowy opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski

Krzysztof Sobczak
28.08.2017 17:12
Peszko i Grosicki
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Adam Nawałka ma kolejny problem przed meczami eliminacji mistrzostw świata z Danią i Kazachstanem. Z reprezentacji wypadł jeden ze skrzydłowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na zgrupowaniu z kłopotami zdrowotnymi stawili się Jakub Błaszczykowski i Sławomir Peszko. Ten pierwszy zmaga się z urazem uda, ale wszystko wskazuje na to, że będzie gotowy do gry. Drugi natomiast ze względu na kontuzję więzadła musiał opuścić kolegów z reprezentacji i wrócił do Gdańska, gdzie będzie przechodził rehabilitację. Z Danią i z Kazachstanem nie zagra.

Zobacz także

Peszko nie był skrzydłowym pierwszego wyboru, ale często pojawiał się w końcówkach spotkań. Jak wynika z komunikatu PZPN, w miejsce pomocnika Lechii nie zostanie powołany żaden inny zawodnik. Oznacza to, że Adam Nawałka będzie miał do dyspozycji czterech skrzydłowych: Błaszczykowskiego, Kamila Grosickiego, Pawła Wszołka i debiutanta w kadrze Macieja Makuszewskiego. Na flankach może wystąpić także Maciej Rybus.

To kolejny problem dla selekcjonera, który po raz pierwszy w swojej przygodzie z drużyną narodową nie powołał Grzegorza Krychowiaka. Gracz, który w eliminacjach Euro 2016 i na samym turnieju stanowił jeden z najmocniejszych punktów naszego zespołu, musi znaleźć nowy klub, w którym będzie regularnie występował. Takie ultimatum postawił mu Nawałka.

Mecz z Danią odbędzie się 1 września w Kopenhadze, natomiast z Kazachstanem biało-czerwoni zagrają trzy dni później w Warszawie. Polska z dorobkiem 16 punktów jest liderem grupy. Sześć "oczek" mniej mają Czarnogóra i Dania.

RadioZET.pl/PAP/KS