Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Problem Nawałki. Skrzydłowy opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski

28.08.2017 17:12
sport

Adam Nawałka ma kolejny problem przed meczami eliminacji mistrzostw świata z Danią i Kazachstanem. Z reprezentacji wypadł jeden ze skrzydłowych.

Peszko i Grosicki fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na zgrupowaniu z kłopotami zdrowotnymi stawili się Jakub Błaszczykowski i Sławomir Peszko. Ten pierwszy zmaga się z urazem uda, ale wszystko wskazuje na to, że będzie gotowy do gry. Drugi natomiast ze względu na kontuzję więzadła musiał opuścić kolegów z reprezentacji i wrócił do Gdańska, gdzie będzie przechodził rehabilitację. Z Danią i z Kazachstanem nie zagra.

Peszko nie był skrzydłowym pierwszego wyboru, ale często pojawiał się w końcówkach spotkań. Jak wynika z komunikatu PZPN, w miejsce pomocnika Lechii nie zostanie powołany żaden inny zawodnik. Oznacza to, że Adam Nawałka będzie miał do dyspozycji czterech skrzydłowych: Błaszczykowskiego, Kamila Grosickiego, Pawła Wszołka i debiutanta w kadrze Macieja Makuszewskiego. Na flankach może wystąpić także Maciej Rybus.

To kolejny problem dla selekcjonera, który po raz pierwszy w swojej przygodzie z drużyną narodową nie powołał Grzegorza Krychowiaka. Gracz, który w eliminacjach Euro 2016 i na samym turnieju stanowił jeden z najmocniejszych punktów naszego zespołu, musi znaleźć nowy klub, w którym będzie regularnie występował. Takie ultimatum postawił mu Nawałka.

Mecz z Danią odbędzie się 1 września w Kopenhadze, natomiast z Kazachstanem biało-czerwoni zagrają trzy dni później w Warszawie. Polska z dorobkiem 16 punktów jest liderem grupy. Sześć "oczek" mniej mają Czarnogóra i Dania.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń