LE: Sensacja w Pradze, Arsenal pozostaje w grze o tytuł [WYNIKI]

14.03.2019 23:36

Arsenal Londyn z nawiązką odrobił straty z pierwszego meczu z Rennes (1:3 i 3:0) i awansował do ćwierćfinału Ligi Europy. Z rozgrywkami pożegnał się Inter Mediolan i - co jest największą sensacją tej rundy - Sevilla.

Slavia - Sevilla fot. PAP/EPA

Hiszpanie zremisowali u siebie ze Slavią Praga 2:2, a w rewanżu dwukrotnie przegrywali. Udało się doprowadzić do dogrywki, a w niej Franco Vazquez zdobył gola na 3:2, który sprawiał, że Czesi musieli jeszcze dwa razy wpisać się na listę strzelców. I... dokonali tego! Trafienia Micka van Burena i Ibrahima Traore wprowadziły w stan euforii całą Pragę.

Dogrywka decydowała również o losach dwumeczu Benfica Lizbona - Dinamo Zagrzeb. Drużyna Damiana Kądziora dzielnie stawiała opór Portugalczykom, jednak w końcu musiała uznać ich wyższość.

LE: Arsenal i Chelsea w ćwierćfinale

Ten sezon europejskich pucharów należy do angielskich drużyn. W Lidze Mistrzów aż połowę stawki, która pozostała jeszcze w rozgrywkach, stanowią kluby z Premier League, natomiast w Lidze Europy wciąż walczą Chelsea i Arsenal. "Kanonierzy" przegrali pierwszy mecz z Rennes aż 1:3, ale na The Emirates zwyciężyli 3:0.

Wielki zawód spotkał fanów Interu Mediolan. Osłabieni brakiem kilkunastu podstawowych graczy "Nerazzurri" nie poradzili sobie z Eintrachtem Frankfurt (0:1). Jedynego gola zdobył Luka Jović, którego z trybun obserwowali wysłannicy Barcelony.

Spokojny wieczór mieli z kolei fani Villarreal. Hiszpanie wygrali oba pojedynki z Zenitem Sankt Petersburg i pewnie awansowali do ćwierćfinału.

We wcześniej rozegranych spotkaniach 1/8 finału Ligi Europy promocję do dalszych gier uzyskały drużyny Chelsea, Valencii i Napoli.

Losowanie par ćwierćfinałowych LE odbędzie się w piątek o godz. 13.