Ekstraklasa: Przełamanie Śląska, wrocławianie górą w Niecieczy

17.03.2017 19:00

Na otwarcie 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Bruk Bet Termalicę Nieciecza 2:1. Bohaterem spotkania został stoper gości, Adam Kokoszka, który zdobył decydującego gola.

Termalica - Śląsk fot. PAP
Zagłosuj

Czy Termalica utrzyma miejsce w grupie mistrzowskiej?

Obie drużyny mają w tym sezonie problemy ze skutecznością, a do tego w ostatnim czasie bardzo słabo punktują. Termialica w tym roku jeszcze nie wygrała, natomiast Śląsk przegrał trzy poprzednie mecze. W piątek podopieczni Jana Urbana przerwali złą serię i pogłębili fatalną passę "Słoników".

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie za sprawą Roberta Picha. W 16. minucie wyrównał Artjom Putiwcem, ale ostatnie słowo należało do bardziej aktywnego w tym spotkaniu Śląska. W końcówce zgranie Zwolińskiego wykorzystał Adam Kokoszka i zapewnił swojej drużynie cenne trzy "oczka".

Dzięki zwycięstwu wrocławianie awansowali z 14. na 12. miejsce. Termalica jest 6., ale jak dalej nie będzie punktować, na koniec rundy zasadniczej może znaleźć się poza grupą mistrzowską.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2

Bramki: Artjom Putiwcew (18.) - Robert Pich (5.), Adam Kokoszka (83.)