Liga Europy: Napoli przegrało z Arsenalem i żegna się z rozgrywkami

18.04.2019 22:58
Napoli - Arsenal

Napoli przegrało z Arsenalem 0:1 w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Europy i odpadło z rozgrywek. Jedyną bramkę zdobył w tym spotkaniu Alexandre Lacazette.

Przez pierwszy kwadrans "Kanonierzy" mieli zdecydowaną przewagę, ale prowadzenie objęli w 36. minucie, kiedy precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów popisał się Francuz Alexandre Lacazette.

Wcześniej do siatki trafił Milik, ale gol nie został uznany w powodu pozycji spalonej. Chwilę później polski napastnik niecelnie główkował po precyzyjnym dośrodkowaniu Zielińskiego. Miał także doskonałą sytuację bramkową w drugiej połowie, ale nie trafił w piłkę.

Ostatecznie Napoli nie zdołało wyrównać i po dwóch porażkach odpadło z rozgrywek. Spotkanie w Londynie zakończyło się bowiem wygraną Arsenalu 2:0.

Do półfinału Ligi Europy awansowały też Chelsea, Eintracht i Valencia.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ NAPOLI - ARSENAL:

90. min.

Koniec meczu! Napoli przegrało 0:1 z Arsenalem i żegna się z Ligą Europy. Arsenal zagra w półfinale.

90. min.

Krótko rozegrany i piłka wycofana do obrony.

90. min.

Jeszcze będzie rzut rożny dla Arsenalu.

86. min.

Napoli już zupełnie bez wiary. Arsenal szuka za to drugiej bramki.

80. min.

Teraz Monreal bliski pokonania własnego bramkarza, ale czujny między słupkami Cech.

75. min.

Petr Cech ukarany żółtą kartką za grę na czas.

73. min.

Rui teraz na lewej stronie, dogrywa w pole karne do Milika! Nie trafił czysto w piłkę.

72. min.

Milik teraz z dystansu! Obok!

71. min.

Mario Rui wchodzi w miejsce Ghoulama.

71. min.

Ghoulam dośrodkowuje, ale dobrze interweniuje Koscielny.

66. min.

Teraz Milik w polu karnym - strzela! Minimalnie obok!

63. min.

60. min.

Teraz Insigne w doskonałej okazji, ale uderzył zbyt lekko i w sytuacji sam na sam nie pokonał Cecha.

55. min.

Dośrodkowanie na Koulibaly'ego, ten zgrywa do Mertensa - piłka w siatce, ale jest spalony.

48 min.

Ależ miał szansę Arsenal! Aubameyang stanął oko w oko z Meretem, ale spudłował z kilku metrów!

47. min.

Insigne na lewej stronie, zagrywa do Fabiana - strzał! Nad bramką!

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

46. min.

Zmiana w Napoli: Mertens za Maksimovica.

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Napoli przegrywa z Arsenalem 0:1.

45. min.

Świetna akcja Fabiana Ruiza, wykłada piłkę Zielińskiemu - strzał! Zablokowany!

45. min.

Złe wybicie Cecha, Zieliński spróbował loba z dalszej odległości, ale uderzył za lekko.

41. min.

Insigne zagrywa przed pole karne, strzela z pierwszej piłki Callejon! Obok bramki!

37. min.

W tym momencie Napoli potrzebuje do awansu aż czterech goli.

36. min.

GOOOL!!! Co za strzał! Meret zrobił krok w drugą stronę i został zupełnie zmylony przez francuskiego napastnika.

35. min.

Teraz rzut wolny dla Arsenalu. Lacazette strzela...

30. min.

Teraz ładna akcja Arsenalu. Strzela Aubameyang, ale pewnie broni Meret.

28. min.

Zieliński teraz do Milika, ten strzela głową z bliska... Fatalnie spudłował.

24. min.

Teraz podanie w pole karne do Milika, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem, strzela - gol! Ale sędzia odgwizduje spalonego.

20. min.

Jeszcze jeden atak Napoli. Piłka na prawo do Callejona - dośrodkowanie... Za mocne.

17. min.

Piękny teraz kontratak Napoli! Ruszył do przodu Koulibaly, zagrał w pole karne do Callejona, a ten z bliska trafił wprost w Cecha!

12. min.

Dużo prostych strat piłkarzy Napoli w środku pola.

10. min.

Ramsey teraz pada w polu karnym gospodarzy, ale sędzia nie przerywa gry.

8. min.

Dośrodkowanie... Piąstkuje pewnie Meret.

7. min.

Lacazette ruszył prawą stronę, chciał minąć Ghoulama, ale był faulowany.

3. min.

Teraz okazja dla Arsenalu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego... Wybijają obrońcy Napoli.

1. min.

Pierwsza akcja gospodarzy. Callejon w pole karne do Insigne, ale za mocno.

1. min.

Zaczęli!

21:00

Są na murawie. Pora na przywitanie.

20:57

Piłkarze obu ekip gotowi. Wychodzą na boisko.

20:54

Przypomnijmy, że pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Arsenalu 2:0. Napoli staje więc dziś przed bardzo trudnym zadaniem.