Adam Nawałka uzupełnił kadrę na mecze z Danią i Kazachstanem. Jest niespodzianka!

Krzysztof Sobczak
25.08.2017 12:04
Adam Nawałka
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Adam Nawałka uzupełnił kadrę sześcioma piłkarzami z ekstraklasy na wrześniowe spotkania eliminacji mistrzostw świata z Danią (1 września) i z Kazachstanem (4 września). Jest jedna, choć niewielka, niespodzianka.

Zagłosuj

Czy Polska wygra oba wrześniowe mecze el. MŚ?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mowa o Macieju Makuszewskim z Lecha Poznań, który nie miał jeszcze okazji wystąpić w narodowych barwach. O możliwości powołania skrzydłowego "Kolejorza" na to zgrupowanie mówiło się od kilku dni, choć sam piłkarz zapewniał, że selekcjoner się z nim nie kontaktował. Tym razem sprawdziły się jednak medialne doniesienia.

Zobacz także

W drużynie nie brakuje też piłkarzy Legii Warszawa, którzy w czwartek w zawstydzających okolicznościach odpadli z Ligi Europy. Zaufania Nawałki nie stracili Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan i Krzysztof Mączyński.

Grono "ekstraklasowiczów" uzupełniają Sławomir Peszko z Lechii Gdańsk i pomocnik lidera tabeli Filip Starzyński.

Wcześniej Adam Nawałka powołał 22 piłkarzy z klubów zagranicznych.

Powołania
fot. Łączy nas piłka

Po 6 kolejkach eliminacji mistrzostw świata reprezentacja Polski z dorobkiem 16 punktów zajmuje 1. miejsce w tabeli grupy E i o 6 "oczek" wyprzedza Czarnogórę oraz Danię, z którą zagra 1 września w Kopenhadze. Trzy dni później do Warszawy przyjedzie Kazachstan.

RadioZET.pl/Łączy nas piłka/KS