LM: Kapustka i Wasilewski skreśleni ze składu Leicester

Krzysztof Sobczak
02.02.2017 16:50
Bartosz Kapustka
fot. EastNews

Za 20 dni Leicester City zmierzy się na wyjeździe z Sevillą w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Już wiadomo, że w ekipie mistrza Anglii zabraknie Polaków, Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego.

Zagłosuj

Czy Leicester wyeliminuje Sevillę z Ligi Mistrzów?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed fazą pucharową każda z drużyn mogła dokonać zmian w składach i zgłosić do udziału w rozgrywkach zawodników pozyskanych w zimowym oknie transferowym. Tak uczyniło m.in. Leicester, które dopisało do listy Molla Wague, Wilfreda Ndidiego i powracającego z wypożyczenia do Fiorentiny Yohana Benalouane'a.

Zobacz także

W tej sytuacji klub musiał skreślić kilku zawodników. Niestety ofiarami padli Polacy - Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski, których tym samym nie zobaczymy już w tej edycji Ligi Mistrzów.

Kapustka i tak nie cieszył się zaufaniem Claudio Ranieriego i nie zdążył jeszcze zadebiutować w Champions League. "Wasyl" zagrał w ostatnim meczu fazy grupowej z FC Porto, a mistrzowie Anglii doznali jedynej porażki w tej edycji LM. W Portugalii polegli aż 0:5, a byłego reprezentanta Polski obwiniono za tak wysoką porażkę.

Mecz Sevilla - Leicester odbędzie się 22 lutego. Rewanż zaplanowano na 14 marca.

RadioZET.pl/KS