Zamknij

Skandal w reprezentacji Polski! Piłkarze wyrzuceni za alkohol

28.09.2022 17:05

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 17 zajęli 3. miejsce w Pucharze Syrenki. Ich sukces sportowy został jednak przykryty przez... alkohol, znaleziony w pokoju u dwóch zawodników.

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 17
fot. YouTube/Łączy nas piłka TV

Jak poinformował serwis meczyki.pl, sprawa dotyczy bramkarza Michała Matysa z Akademii Zagłębia Lubin i Mikołaja Tudruja z Akademii Lecha Poznań. Póki co nie wiemy, jakie jeszcze konsekwencje spotkają zawodników ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na ten moment zostali usunięci ze zgrupowania, co potwierdził rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski. Jak dodał, o całej sytuacji poinformowane zostały też kluby młodych piłkarzy.

Zarówno Matys jak i Tudruj w Pucharze Syrenki zaliczyli tylko jedno spotkanie. Na boisku pojawili się w pierwszym meczu turnieju, wygranym z Uzbekistanem 5:2.

Sukces reprezentacji Polski U-17

Warto dodać, że jeśli chodzi o wynik sportowy, to reprezentanci Polski do lat 17 zaprezentowali się bardzo dobrze. Po zwycięstwie nad Uzbekistanem przyszła co prawda porażka 0:2 z Portugalią, ale później - w meczu o 3. miejsce w 36. Pucharze Syrenki - biało-czerwoni rozbili Anglię 5:0.

RadioZET.pl/meczyki.pl