Skandal w polskiej lidze. Zawodnik uderzył sędziego w twarz

04.10.2021 20:33
Marcin Zieliński

Skandal w meczu Żurawia Żurawiczki z Błękitnymi Wierzbna w Klasie A. Piłkarz gości, Marcin Zieliński, nie potrafił opanować nerwów po tym, jak zobaczył czerwoną kartkę i uderzył sędziego w twarz. Spotkanie zostało zakończone przedwcześnie.

Żuraw Żurawiczki podejmował Błękitnych Wierzbna w miniony weekend w ramach rozgrywek Klasy A Przeworsk (woj. podkarpackie). W drugiej połowie, przy stanie 1:2, piłkarz gości Marcin Zieliński przewrócił się po starciu z rywalem, po czym zaczął głośno domagać się odgwizdania faulu.

Sędzia gwizdka jednak nie użył, czym strasznie rozzłościł zawodnika. Gracz ruszył bowiem do arbitra z pretensjami i - najprawdopodobniej za użycie niecenzuralnych słów - ostatecznie wyleciał z boiska.

Skandal w polskiej lidze. Zawodnik uderzył sędziego w twarz [WIDEO]

Na tym zamieszanie się jednak nie skończyło. Wściekły Zieliński nie mógł pogodzić się z karą nałożoną przez sędziego i wzburzony uderzył arbitra otwartą dłonią w twarz. Po całym zajściu sędzia nie miał innego wyjścia, jak zakończyć spotkanie przed czasem (w 68. minucie).

Wszystko wskazuje na to, że spotkanie zostanie sklasyfikowane jako walkower 3:0 na korzyść gospodarzy. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie jednak Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Zawodnikowi Błękitnych grozi zaś bardzo długie zawieszenie.