Skandal w Rumunii. Klub oskarżał rywali o doping, na kontroli wpadł ich piłkarz

Niezwykła historia z boisk w Rumunii. Piłkarz Dinamo Bukareszt Magaye Gueye „wpadł” na kontroli dopingowej, która została przeprowadzona na zlecenie jego własnego klubu. Władze Dinama Bukareszt podejrzewały bowiem, że niedozwolonymi środkami wspomagali się ich przeciwnicy – piłkarze Steauy Bukareszt.

• Magaye Gueye jest napastnikiem Dinama Bukareszt. Francuz był m.in. piłkarzem Evertonu, który wielokrotnie go wypożyczał. Od października 2020 roku gra w Rumunii
  • Władze Dynama zleciły testy antydopingowe po meczu ze Steauą Bukareszt
  • Jak się okazało piłkarze Steauy nie zażywali dopingu. Niedozwolone substancje wykryto w organizmie piłkarza Dynama - Magaye Gueye

Magaye Gueye w meczu Dinama ze Steauą Bukareszt grał przez 45 minut. Derby były rozgrywane w 1/8 Pucharu Rumunii. Gueye został zdjęty w przerwie, a Dinamo wygrało 1:0 po golu w 55 minucie. Gueye jako jeden z sześciu zawodników trafił na kontrolę antydopingową, która po kilku dniach pokazała, że Francuz gra pod wpływem narkotyków.

Kontroli domagali się kibice i sztab Dynama Bukareszt, czyli klubu Gueye. Twierdzili, że to piłkarze Steaua'y pod wodzą Toniego Petrei grają pod wpływem dopingu. „Są znani z nieczystych praktyk od lat” – argumentowali kibice Dynama. Okazało się, że piłkarze ze Steaua'y nie zażywali dopingu, ale piłkarz Dynama zażywał kokainę. Teraz władze Dynama Bukareszt będą musiały pogodzić się z dłuższą absencją napastnika, o ile w ogóle pozostanie on w klubie.

Magaye Gueye w tym sezonie strzelił 3 gole w 18 meczach Dinama. Napastnik już wcześniej uskarżał się na to, jak był traktowany w Bukareszcie. Oskarżał władze klubu m.in. o zaległości w wypłacaniu pensji.

"Kolegą" klubowym Gueye jest były piłkarz Cracovii - Janusz Gol. W meczu ze Steauą Polak grał od 63 minuty. W całym sezonie piłkarz Dinama uzbierał prawie 1000 minut w 15 meczach.