Zamknij

MSWiA wydało komunikat ws. meczu w Poznaniu

Maciej Walasek
21.05.2018 12:58
race dymne w Poznaniu
fot. PAP

Po niedzielnych wydarzeniach w Poznaniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wystosowało specjalny komunikat. Szef resortu polecił wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu zwołanie posiedzenia Rady w celu omówienia sytuacji, do której doszło podczas meczu Lecha z Legią.

W poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wystosowało specjalny komunikat odnośnie niedzielnych wydarzeń w Poznaniu. 

W 77. minucie mecz został przerwany przy stanie 2:0 dla Legii. Za bramką Arkadiusza Malarza, kibice Lecha rzucali z trybun różne przedmioty. Po chwili sytuacja pogorszyła się. Kibice gospodarzy próbowali dostać się na murawę, dlatego piłkarze obu zespołów zeszli do szatni. Po kilku minutach mecz został przerwany, a zawodnicy Legii zaczęli świętować zdobycie mistrzostwa Polski.

W związku z wydarzeniami w Poznaniu w trybie pilnym zwołano posiedzenie Komisji Ligi. Ostatecznie członkowie podjęli decyzję o przyznaniu Legii walkowera,co zapewniło im trzeci z rzędu mistrzowski tytuł.

Zobacz także

- Informujemy, że obecnie trwa spotkanie ministra Joachima Brudzińskiego z nadinsp. Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji, w związku z wydarzeniami, do których doszło podczas wczorajszego meczu piłkarskiego na stadionie Lecha w Poznaniu. Jednocześnie informujemy, że szef MSWiA polecił wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu, przewodniczącemu Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, zwołanie posiedzenia Rady w celu omówienia sytuacji, do której doszło podczas wczorajszego meczu Lecha Poznań i Legii Warszawa - czytamy w oświadczeniu.

- Działania funkcjonariuszy Policji podczas wczorajszego meczu wynikały z przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i były adekwatne do zaistniałej sytuacji. Przypominamy, że Policja podejmuje działania dopiero na wyraźną prośbę organizatora imprezy masowej. To organizator odpowiedzialny jest za zapewnienie bezpieczeństwa osobom oraz ochronę porządku publicznego.

- Ponadto informujemy, że policjanci z Poznania podejmują czynności operacyjno-rozpoznawcze i analizują nagrania z monitoringu na stadionie w celu identyfikacji osób, które wczoraj podczas meczu pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa rzucały środki pirotechniczne i wbiegły na murawę stadionu. W ramach swoich kompetencji działania podejmuje także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który na dziś zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Na bieżąco o działaniach podejmowanych przez funkcjonariuszy wielkopolskiej Policji informuje rzecznik prasowy KWP w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

RadioZET.pl/PAP/MW