Stanowczy apel Mateusza Borka po skandalu w Poznaniu: Interwencja państwa [FOTO]

20.05.2018 21:41

Mateusz Borek odniósł się do skandalicznego zachowania kibiców w Poznaniu. Dziennikarz Polsatu Sport przyznał, że konieczna jest interwencja państwa.

W 77. minucie mecz został przerwany przy stanie 2:0 dla Legii. Za bramką Arkadiusza Malarza, kibice Lecha rzucali z trybun różne przedmioty. Po chwili sytuacja pogorszyła się. Kibice gospodarzy próbowali dostać się na murawę, dlatego piłkarze obu zespołów zeszli do szatni. Po kilku minutach mecz został przerwany, a zawodnicy Legii zaczęli świętować zdobycie mistrzostwa Polski.

W związku z wydarzeniami w Poznaniu w trybie pilnym zwołano posiedzenie Komisji Ligi. Ostatecznie członkowie podjęli decyzję o przyznaniu Legii walkowera,co zapewniło im trzeci z rzędu mistrzowski tytuł. Do całej sytuacji odniósł się Mateusz Borek.

- Sezon zakończony. Mistrzem jest Legia. Zasłużenie? Jak najbardziej. Legia zdobyła najwięcej punktów i miała naprawdę dobry finisz. Spektakularnie? Nie, bo porażek było za dużo. Gratulacje dla Jagi za drugie miejsca. Trener sezonu: Marcin Brosz - napisał na Twitterze.

Dodatkowo Borek napisał, że w kwestii pseudokibiców potrzebna jest interwencja państwa.