Zamknij

Skandal w Nowym Sączu. Mieli inwestować w młodzież, a kupowali... alkohol

22.05.2020 17:53
Alkohol
fot. Shutterstock

Wielki skandal w nowosądeckim Okręgowym Związku Piłki Nożnej. Po kontroli przeprowadzonej przez urzędników państwowych okazało się, że otrzymane 52 tysiące złotych miejskiej dotacji, przeznaczone na szkolenie młodych piłkarzy, szło m.in. na... alkohol.

Zarzuty wobec Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu pojawiły się wraz z powstaniem w tym mieście w kwietniu ubiegłego roku Wydziału Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej. Organ ten został utworzony w celu sprawdzenia, w jaki sposób pieniądze wyciekają z programu dotacji dla klubów sportowych. Ustalenia Wydziału okazały się szokujące i zupełnie nieakceptowalne dla udzielających dotacji - jak przekazał TVP Sport, OZPN w Nowym Sączu będzie musiał zwrócić pełną kwotę dofinansowania, czyli 52 tysiące złotych.

- Zgodnie z decyzjami Zarządu PZPN, OZPN-y na swoich walnych zebraniach delegatów powinny podjąć uchwały o zakończeniu działalności i wykreśleniu z Krajowego Rejestru Sądowego. OZPN Nowy Sącz do tej pory nie dokonał koniecznych zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym i formalnie nadal istnieje. Teraz ci sami ludzie w Nowym Sączu, którzy wchodzili w skład Zarządu OZPN są w strukturach MZPN, w ramach podokręgu Nowy Sącz - mówił radny Nowego Sącza, Krzysztof Ziaja, cytowany przez TVP Sport.

Zobacz także

Skandal w Nowym Sączu. Mieli inwestować w młodzież, a kupowali alkohol

Kwestie formalne to nie jedyne zarzuty wobec nowosądeckiego OZPN-u. Jak informował dalej Ziaja, środki z dotacji były wypłacane m.in. za sprawowanie usług medycznych na zawodach i konsultacjach kadry osobie, która... nie posiadała uprawień do takowych działań. Pieniądze miały również iść na opłacenie sędziego, który, jak się później okazało, "prowadził mecz", który się nigdy nie odbył. Co więcej, dofinansowanie poszło także na catering podczas zebrań zarządu czy nawet... alkohol, tak jak w przypadku uczniowskiego klubu Evan.

- Szokujące było to, że z pieniędzy pochodzących z dotacji kupowano m.in. alkohol. Nie wiem, jakie to były kwoty, ale sam fakt jest niewyobrażalnym przejawem bezmyślności - dodał radny Nowego Sącza.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP Sport

Posłuchaj podcastu