Skandal w Bundeslidze. Szef VAR-u wprowadził w błąd arbitra

Krzysztof Sobczak
07.11.2017 18:33
Jakub Błaszczykowski
fot. EastNews

Niemiecki Związek Piłkarski (DFB) zdymisjonował szefa centrum powtórek wideo w Kolonii Helmut Kruga w związku z podejrzeniem faworyzowania Schalke 04 Gelsenkirchen w meczu z VfL Wolfsburg.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krug ma za sobą bogatą karierę sędziego - prowadził m.in. finał Ligi Mistrzów w sezonie 1997/1998, w którym Real Madryt pokonał Juventus. Obecnie jest (a raczej był) szefem centrum powtórek wideo w Kolonii i odpowiada za rozwój technologii VAR w Bundeslidze. Teraz został zdymisjonowany, bo "Bild" wywęszył aferę z jego udziałem.

Zobacz także

Emerytowany arbiter urodził się w Gelsenkirchen i to on miał wpłynąć na dwie decyzje sędziego od VAR-u Marco Fritza. Obie były podjęte na niekorzyść Wolfsburga w meczu z... Schalke.

Wolfsburg skrzywdzony

W pierwszej połowie arbiter prowadzący to spotkanie podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Nabil Bentaleb. Powtórki wideo były jednoznaczne - jedenastki nie powinno być, a mimo to Krug, wpływając na Fritza, nakazał wskazanie na "wapno".

Podobne zdarzenie miało miejsce w końcówce spotkania. Tym razem karnego powinny otrzymać "Wilki" za zagranie piłki ręką przez Thilo Kehrera. Krug podważył jednak decyzje sędziego na boisku, a także Fritza i nakazał kontynuowanie gry.

Za swoje zachowanie Helmut Krug został pozbawiony swojego stanowiska. Były szef centrali w Kolonii nie przyznaje się do winy.

Wolfsburg zremisował z Schalke 1:1.

RadioZET.pl/TVN 24/KS