Zamknij

Skandal w Brazylii. Piłkarz pobił sędziego. Oskarżono go o usiłowanie zabójstwa

05.10.2021 17:41
Skandal w Brazylii. Piłkarz pobił sędziego, arbiter stracił przytomność
fot. FGF/TV/screen

Do dużego skandalu doszło w brazylijskiej lidze Campeonato Gaucho 2. Zawodnik SC Sao Paulo, William Ribeiro przewrócił sędziego, a potem kopnął go w głowę. Arbiter został przewieziony do szpitala, a piłkarz trafił aresztu za próbę zabójstwa.

Awantura w meczu ligi Campeonato Gaucho 2 rozpoczęła się po tym, jak drużyna Guarani zdobyła gola na 1:0. Jeden z zawodników SC Sao Paulo – William Ribeiro - wpadł we wściekłość i rzucił się na sędziego Rodrigo Crivellaro. Piłkarz przewrócił arbitra, a potem zaczął go kopać. Na koniec kopnął sędziego w głowę, a ten stracił przytomność.

Mecz przerwano, a sędzia został zabrany do szpitala. Lekarze przywrócili Crivellaro przytomność. Ribeiro został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do aresztu.

Klub zerwał już z nim umowę i zapowiedział, że wyciągnie wobec niego dodatkowe konsekwencje. "Umowa zawodnika naruszającego prawo zostaje rozwiązana. Ponadto zostaną podjęte wszelkie możliwe środki prawne w związku z incydentem" – zapewnił prezes SC Sao Paulo w oświadczeniu.

Sprawą Ribeiro zajmie się Federacja Piłki Nożnej Stanu Gaucho oraz Sportowy Trybunał Sprawiedliwości.

RadioZET.pl/PAB