Zamknij

Skandal w Belgii. "Kibic" rzucił w bramkarza petardą, golkiper ogłuchł

18.10.2021 22:02
Rafael Romo
fot. Twitter/screen

Do skandalicznych wydarzeń doszło podczas meczu belgijskiej ekstraklasy pomiędzy Standardem Liege a OH Leuven. Jeden z pseudokibiców drużyny gospodarzy rzucił w bramkarza gości petardą. Golkiper ogłuchł.

Mecz Standardu Liege z OH Leuven w ramach 11. kolejki Pro Jupiler League dobiegał końca, gdy nagle jeden z pseudokibiców gospodarzy rzucił nielegalnie wniesioną na stadion petardę w stronę bramkarza gości, Wenezuelczyka Rafaela Romo.

Po wybuchu golkiper runął na ziemię i był wyraźnie zdezorientowany i ogłuszony. Niezbędna była pomoc medyków, choć ostatecznie piłkarz postanowił pozostać na murawie do zakończenia spotkania.

Skandal w Belgii. "Kibic" rzucił w bramkarza petardą, golkiper ogłuchł

Jak poinformował serwis hln.be, konsekwencje takiego nieodpowiedzialnego zachowania kibola Standardu mogą być bardzo poważne. Okazało się, że Romo stracił słuch i nie jest wykluczone, że to trwałe uszkodzenie.

Poniedziałkowe badania u laryngologa przyniosły Wenezuelczykowi pozytywne wyniki, ale to niestety wciąż zbyt wcześnie na dokładne rokowania. Szanse na to, że problemy golkipera są jednak jedynie tymczasowe, wzrosły.

Po zakończeniu spotkania do szatni gości udał się sam prezes Standardu, Bruno Venanzi i przeprosił za zachowanie swoich "kibiców". Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

RadioZET.pl/hln.be