Zamknij

Poprawia się stan zdrowia Sir Alexa Fergusona

Krzysztof Sobczak
08.05.2018 09:29
Sir Alex Ferguson wybudzony ze śpiączki
fot. AFP/EastNews

Brytyjskie media przekazały dobre wieści na temat stanu zdrowia Sir Alexa Fergusona. Legendarny menedżer Manchesteru United powoli dochodzi do siebie po wylewie krwi do mózgu, którego doznał w minioną sobotę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

76-letni szkoleniowiec wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii, ale jego stan wyraźnie się poprawia. Lekarze wybudzili go ze śpiączki, a "Daily Mail" donosi, że Szkot rozmawiał już z rodziną oraz z przyjaciółmi.

Nowe wieści o stanie zdrowia Fergusona

To bardzo dobre wieści, bo jeszcze w poniedziałek do opinii publicznej docierały niepokojące informacje, że Ferguson może mieć problemy z mówieniem, pamięcią, a nawet, że nie wróci już do pełni zdrowia. Eksperci zastrzegli jednak, że jego szanse wzrosną, kiedy w ciągu kilku najbliższych dni nastąpi poprawa, a ten warunek - jak się wydaje - już został spełniony.

Wylew krwi do mózgu: podstawą jest szybka pomoc. Jak rozpoznać objawy wylewu?

Blisko trzy dekady sukcesów

Sir Alex Ferguson jest jednym z najwybitniejszych trenerów w historii futbolu i twórcą sukcesów Manchesteru United. Na Old Trafford pracował przez 27 lat, a w tym czasie doprowadził "Czerwone Diabły" m.in. do 13 tytułów mistrza Anglii, dwóch triumfów w Lidze Mistrzów oraz zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata. Wcześniej prowadził rodzime kluby - St. Mirren oraz Aberdeen, a także drużynę narodową Szkocji.

RadioZET.pl/Daily Mail/Mirror/KS