Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Poprawia się stan zdrowia Sir Alexa Fergusona

08.05.2018 09:29
sport

Brytyjskie media przekazały dobre wieści na temat stanu zdrowia Sir Alexa Fergusona. Legendarny menedżer Manchesteru United powoli dochodzi do siebie po wylewie krwi do mózgu, którego doznał w minioną sobotę.

Sir Alex Ferguson wybudzony ze śpiączki fot. AFP/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

76-letni szkoleniowiec wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii, ale jego stan wyraźnie się poprawia. Lekarze wybudzili go ze śpiączki, a "Daily Mail" donosi, że Szkot rozmawiał już z rodziną oraz z przyjaciółmi.

Nowe wieści o stanie zdrowia Fergusona

To bardzo dobre wieści, bo jeszcze w poniedziałek do opinii publicznej docierały niepokojące informacje, że Ferguson może mieć problemy z mówieniem, pamięcią, a nawet, że nie wróci już do pełni zdrowia. Eksperci zastrzegli jednak, że jego szanse wzrosną, kiedy w ciągu kilku najbliższych dni nastąpi poprawa, a ten warunek - jak się wydaje - już został spełniony.

Wylew krwi do mózgu: podstawą jest szybka pomoc. Jak rozpoznać objawy wylewu?

Blisko trzy dekady sukcesów

Sir Alex Ferguson jest jednym z najwybitniejszych trenerów w historii futbolu i twórcą sukcesów Manchesteru United. Na Old Trafford pracował przez 27 lat, a w tym czasie doprowadził "Czerwone Diabły" m.in. do 13 tytułów mistrza Anglii, dwóch triumfów w Lidze Mistrzów oraz zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata. Wcześniej prowadził rodzime kluby - St. Mirren oraz Aberdeen, a także drużynę narodową Szkocji.

RadioZET.pl/Daily Mail/Mirror/KS

Oceń