Zamknij

Silvio Berlusconi wraca do futbolu. Zbuduje nową potęgę we włoskiej piłce?

Krzysztof Sobczak
26.09.2018 08:30
Silvio Berlusconi kupi klub SS Monza 1912
fot. PAP/EPA

Silvio Berlusconi, który w ubiegłym roku sprzedał swoje udziały w AC Milan chińskiemu konsorcjum finansowemu, wróci do piłki nożnej. Dziennik "Gazzetta dello Sport" podał, że były premier Włoch zamierza kupić trzecioligowy klub SS Monza 1912.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Berlusconi sprzedał AC Milan w kwietniu ub.r. za 740 mln euro. Po tym jak chiński właściciel klubu nie dotrzymał terminu spłaty pierwszej części pożyczki, AC Milan dwa miesiące temu przejął amerykański fundusz hedgingowy Elliott Management.

Według "Gazzetta dello Sport" Berlusconi teraz ma kupić występujący w Serie C (trzeci poziom rozgrywkowy) SS Monza 1912, z obrzeży Mediolanu. Umowa ma zostać sfinalizowana pod koniec września i ma opiewać na kwotę od 2,5 do 3 mln euro. Prezesem klubu ma zostać były wiceprezes Milanu Adriano Galliani.

Złota era Milanu

Silvio Berlusconi przejął AC Milan w 1986 roku. Pod jego rządami "rossoneri" na nowo stali się światową potęgą - pięciokrotnie wygrywali Puchar Europy i aż osiem razy byli najlepsi w Italii. W końcówce jego rządów zawiodła jednak polityka transferowa - klub dokonywał nieodpowiedzialnych ruchów, wydawał zbyt duże pieniądze na przeciętnych zawodników, a przede wszystkim zwlekał z odmłodzeniem składu. Obecnie Milan jest średniakiem Serie A i od kilku sezonów czeka na powrót do Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl/PAP/KS