Show Michała Probierza na konferencji prasowej. Zasiał ziarno i czekał

Krzysztof Sobczak
08.12.2017 14:01
Michał Probierz
fot. Cracovia/creen

Michał Probierz po raz kolejny zaprezentował swój niepodrabialny styl. Na konferencji prasowej przed meczem z Lechem Poznań trener Cracovii wygłosił mowę na temat szkolenia. A przy tym zabawił się w... ogrodnika.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku spotkania z dziennikarzami Probierz wyciągnął z reklamówki doniczkę, worek z ziemią, ziarna oraz wodę. Następnie przeprowadził cały proces sadzenia. - Poczekamy teraz 5 minut, może coś wyrośnie. Nie rośnie - powiedział i wyjaśnił:

Zobacz także

- Jak wróciłem do kraju, 20 lat temu, byłem pierwszy, który cały czas mówił o szkoleniu. Robili ze mnie debila - rozpoczął opiekun "Pasów".

- Czytałem ostatnio sporo wypowiedzi dotyczących polskiej myśli szkoleniowej. Szkolenie wymaga przede wszystkim cierpliwości i czasu. Podejście, żeby wszystkich zawodników ściągnąć zza granicy nie ma racji bytu w realiach panujących w naszej lidze. Trzeba skupić się na naszej młodzieży i to jej dawać szanse. Szukamy wielu rozwiązań, ale jedyną słuszną drogą rozwoju dla klubu jest wychowywanie swoich piłkarzy. Obraliśmy właśnie taki kierunek. Mamy wielu młodych zawodników i to na nich chcemy budować silną Cracovię. Musimy pielęgnować te perełki i cierpliwie czekać na efekty naszej pracy - tłumaczył.

Mecz Lech Poznań - Cracovia odbędzie się w niedzielę o godzinie 18. Po 18 kolejkach "Pasy" zajmują 12. miejsce.

RadioZET.pl/Cracovia/KS