Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Show Michała Probierza na konferencji prasowej. Zasiał ziarno i czekał

08.12.2017 14:01
sport

Michał Probierz po raz kolejny zaprezentował swój niepodrabialny styl. Na konferencji prasowej przed meczem z Lechem Poznań trener Cracovii wygłosił mowę na temat szkolenia. A przy tym zabawił się w... ogrodnika.

Michał Probierz fot. Cracovia/creen
Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku spotkania z dziennikarzami Probierz wyciągnął z reklamówki doniczkę, worek z ziemią, ziarna oraz wodę. Następnie przeprowadził cały proces sadzenia. - Poczekamy teraz 5 minut, może coś wyrośnie. Nie rośnie - powiedział i wyjaśnił:

- Jak wróciłem do kraju, 20 lat temu, byłem pierwszy, który cały czas mówił o szkoleniu. Robili ze mnie debila - rozpoczął opiekun "Pasów".

- Czytałem ostatnio sporo wypowiedzi dotyczących polskiej myśli szkoleniowej. Szkolenie wymaga przede wszystkim cierpliwości i czasu. Podejście, żeby wszystkich zawodników ściągnąć zza granicy nie ma racji bytu w realiach panujących w naszej lidze. Trzeba skupić się na naszej młodzieży i to jej dawać szanse. Szukamy wielu rozwiązań, ale jedyną słuszną drogą rozwoju dla klubu jest wychowywanie swoich piłkarzy. Obraliśmy właśnie taki kierunek. Mamy wielu młodych zawodników i to na nich chcemy budować silną Cracovię. Musimy pielęgnować te perełki i cierpliwie czekać na efekty naszej pracy - tłumaczył.

Mecz Lech Poznań - Cracovia odbędzie się w niedzielę o godzinie 18. Po 18 kolejkach "Pasy" zajmują 12. miejsce.

RadioZET.pl/Cracovia/KS

Oceń