La Liga: Sevilla przerwała wspaniałą serię Realu Madryt [WIDEO]

Andreas Nicolaides
16.01.2017 09:30
Zinedine Zidane

Real Madryt wreszcie znalazł pogromcę. "Królewscy" w meczu 18. kolejki La Liga przegrali na wyjeździe z Sevillą 1:2. W ten sposób przerwali swoją serię 40 meczów z rzędu bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a pozostawali niepokonani od 6 kwietnia 2016 roku, kiedy to w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów przegrali z Wolfsburgiem 0:2. W rewanżu odrobili jednak straty i awansowali dalej. Od starcia w Niemczech zanotowali wspaniała serię 40 meczów z rzędu bez porażki. To rekord hiszpańskiego futbolu. Wcześniej należał on do Barcelony, której serię 39 takich spotkań przerwał w poprzednim roku... Real Madryt.

Drużyna z Santiago Bernabeu w niedzielę była bardzo bliska przedłużenia passy. Od 67. minuty prowadziła po bramce Cristiano Ronaldo. Gola na 1:1 straciła w 85. minucie. Na 2:1 dla Sevilli Stevan Jovetić trafił już w doliczonym czasie gry.

Mimo porażki "Królewscy" utrzymali prowadzenie w ligowej tabeli. Druga Sevillę wyprzedzają o punkt, trzecią Barcelonę o dwa. Ponadto mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.