Zamknij

Media: Arkadiusz Milik zostanie w Juve. "Klub jest pod wrażeniem jego pracy"

24.11.2022 16:18

Juventus jest pod wrażeniem pracy, jaką Arkadiusz Milik wykonał, od kiedy trafił do Turynu. Klub nie ma zamiaru odsyłać piłkarza do Olympique’u Marsylia, skąd został wypożyczony do Starej Damy – informuje Mirko Nicolino, dziennikarz włoskiego portalu Tuttosport.

Media: Arkadiusz Milik zostanie w Juve. "Klub jest pod wrażeniem jego pracy"
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER

Juventus przygotowuje się do aktywowania klauzuli wykupu Arkadiusza Milika, która została umieszczona w umowie zawartej z Olympique'm Marsylia przy okazji wypożyczenia. Wynosi ona 7 milionów euro, plus 2 miliony w ramach zmiennych – poinformował Mirko Nicolino.

Reprezentant Polski zagrał w 17 meczach Juventusu, w trakcie których zdobył 6 goli. Ta statystyka może być myląca, bo Milik tylko w 4 ligowych spotkaniach grał przez 90 minut, a w 6 występował dłużej niż przez 70 min. Polak w 5 meczach Ligi Mistrzów zdobył 2 gole, a w 14 spotkaniach Serie A zdobył 4 bramki.

W wywiadzie, którego w zeszłym miesiącu udzielił Milik, Polak potwierdził, że Juventus „nie ma zamiaru tracić go w letnim oknie transferowym”.

Milik jest w 26-osobowej kadrze, którą Czesław Michniewicz zabrał na mistrzostwa świata do Kataru. W pierwszym meczu napastnik Juventusu wszedł na boisko w 87 minucie, zastępując Piotra Zielińskiego. Drugie spotkanie naszej kadry odbędzie się w sobotę o godz. 14. 

loader

RadioZET.pl/PAB