Za to Bartłomiej Drągowski wyleciał z boiska. Słusznie?

23.08.2021 10:05
Bartłomiej Drągowski

ACF Fiorentina przegrała na wyjeździe z AS Roma 1:3 w meczu pierwszej kolejki Serie A. Czerwoną kartkę w tym meczu zobaczył bramkarz reprezentacji Polski - Bartłomiej Drągowski, który sfaulował poza polem karnym Tammy'ego Abrahama.

Fiorentina przegrała na wyjeździe z AS Roma 1:3 w meczu 1. kolejki włoskiej Serie A. Już w 17. minucie czerwoną kartką za faul ukarany został bramkarz gości Bartłomiej Drągowski

Drągowski sfaulował poza polem karnym Tammy'ego Abrahama. Przewagę zawodnika Roma wykorzystała w 26. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Henrik Mchitarjan.

Za to Bartłomiej Drągowski wyleciał z boiska. Słusznie? [WIDEO]

Po godzinie gry Fiorentina niespodziewanie wyrównała za sprawą Nikoli Milenkovica, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Jose Mourinho. W 64. i 80. minucie z goli cieszył się Jordan Veretout.

Oprócz Drągowskiego fatalny dzień miał Wojciech Szczęsny. W 50. minucie najpierw popisał się kiepską interwencją po strzale Tolgaya Arslana i w konsekwencji chwilę później sfaulował Niemca w polu karnym, za co ukarany został żółtą kartką. "Jedenastkę" na gola zamienił natomiast Roberto Pereyra.

Serie A: Niedziela kiepskim dniem polskich bramkarzy. Fatalne błędy Szczęsnego

W 83. minucie Szczęsny znów wystąpił w głównej roli. Przy linii końcowej otrzymał podanie od własnego obrońcy i zamiast szybko wybić piłkę, wdał się w drybling ze Stefano Okaką. W efekcie piłka trafiła pod nogi Gerarda Deulofeu, który skierował ją do pustej siatki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.