Zamknij

Wojciech Szczęsny wyróżniony przez władze Serie A. Prestiżowa nagroda dla Polaka

04.08.2020 16:38
Wojciech Szczęsny bramkarzem sezonu w Serie A
fot. PAP/EPA

Wojciech Szczęsny został wybrany najlepszym bramkarzem minionego sezonu Serie A. Zawodnik Juventusu zagrał w 29 meczach i 11 razy zachował czyste konto.

Wojciech Szczęsny może być zadowolony z minionego sezonu. Reprezentant Polski zagrał w 29 spotkaniach, w których puścił 33 bramki i 11 razy zachował czyste konto. Bramkarz Juventusu razem z resztą zespołu sięgnął po kolejne mistrzostwo Włoch, wyprzedzając Inter o jeden punkt.

Jego zasługi zostały dostrzeżone przez władze Serie A, które nie pominęły go w nagrodach dla najlepszych piłkarzy sezonu 2019/20. W jednej z nich, Szczęsny nie miał sobie równych i został wybrany najlepszym bramkarzem sezonu.

Wojciech Szczęsny najlepszym bramkarzem sezonu Serie A

– Wynik osiągnięć oparty jest na oficjalnych statystykach Serie A, które stanowią obiektywne i naukowe kryterium oceny najlepszych w tym sezonie, który udało nam się zakończyć z ogromną determinacją pokonując nieskończenie wiele przeciwności – tłumaczył Luigi De Siervo, dyrektor generalny władz Serie A.

Poza Wojciechem Szczęsnym wyróżnieni zostali: Stefan De Vrij (najlepszy obrońca), Papu Gomez (najlepszy pomocnik), Ciro Immobile (najlepszy napastnik), Dejan Kulusevski (najlepszy młody zawodnik) i Paulo Dybala (najlepszy zawodnik).

RadioZET.pl/