Wojciech Szczęsny nie pomógł Juventusowi, remis w derbach Turynu

03.04.2021 21:50
Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny nie pomógł Juventusowi w sobotnich derbach Turynu. Reprezentant Polski popełnił błędy przy dwóch straconych golach, przez co mecz zakończył się remisem 2:2.

Wojciech Szczęsny popełnił dwa błędy, po których Juventus stracił bramki w derbach Turynu. Z początku mecz zaczął układać się po myśli mistrzów Włoch, gdzie w 13. minucie wynik spotkania otworzył Federico Chiesa po podaniu od Alvaro Moraty.

Po 15 minutach gry bramkarz reprezentacji Polski odbił piłkę przed siebie po główce Antonio Sanabrii, co wykorzystał napastnik i doprowadził do remisu. Ten sam piłkarz pokonał 30-latka po raz drugi w 46. minucie, uderzając mocno na bliższy słupek. Chociaż Szczęsny miał piłkę na rękach, ta wpadła do siatki. Remis w 81. minucie uratował Cristiano Ronaldo.

Wojciech Szczęsny z błędami w derbach Turynu

Juventus w tabeli Serie A zajmuje piąte miejsce. Do prowadzącego Interu Stara Dama traci dziesięć punktów. Jednak mediolańczycy w sobotę wieczorem zmierzą się z Bologną.